««Էրեբունի-Երևան»-ի բյուջեի շուրջ 80%-ը կուղղենք երկու թատրոնների վերազինմանն ու վերանորոգմանը». Հայկ Մարության
Չորեքշաբթի, 02 սեպտեմբերի, 2020 թ., 11:30
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունների այս տարվա բյուջեի շուրջ 80%-ը՝ 150 միլիոն դրամ, կուղղենք համայնքապատկան երկու թատրոնների վերազինմանն ու վերանորոգմանը։
Մհեր Մկրտչյանի անվան արտիստական թատրոնը և Պատանի հանդիսատեսի թատրոնը վաղուց նորոգման կարիք ունեն։
Այցելեցի նաև Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոն, որը արդեն վերանորոգված և նորագույն լուսային ու ձայնային տեխնիկայով վերազինված, շուտով կվերսկսի իր աշխատանքը»։

Айк Марутян: Около 80% средств, предназначенных для празднования «Эребуни-Ереван», будут направлены на реставрацию двух театров
Среда, 02 Сентября, 2020 года, 11:30
Около 80% средств или 150 миллионов драмов, предназначенных для празднования Дня города «Эребуни-Ереван», будут направлены на реставрацию и восстановление двух театров, находящихся в ведении столичной администрации. Об этом на своей странице в Facebook сообщил мэр Еревана Айк Марутян.
Театр им. Мгера Мкртчяна и Театр юного зрителя давно нуждаются в ремонте.
Драматический театр им. Грачья Капланяна уже отремонтирован и оснащен новейшим световым и звуковым оборудованием. Он скоро возобновит свою работу».