Գերմանիան հայտարարել է #COVID_19-ի երկրորդ ալիքի մասին
Գերմանացի բժիշկների ասոցիացիայի (Marburger Bund) նախագահ Սյուզաննա Յոնան հայտարարել է, որ երկրում սկսվել է կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքը, որի մասին փորձագետները նախկինում զգուշացրել էին, հայտնում է Augsburger Allgemeine-ը:
«Մենք արդեն համավարակի տարածման երկրորդ ալիք ենք ապրում»,-ասել է Յոնան՝ նշելով, որ երկրորդ ալիքն ավելի թույլ է, քան մարտ-ապրիլ ամիսներին տարածված առաջին ալիքը: Սակայն, ըստ նրա, հիվանդության նոր դեպքերի թիվը հետևողականորեն ավելանում է։
«Սա մեծացնում է նախկինում գրանցված հաջողությունների կորուստի վտանգը, որոնք ձեռք էր բերել Գերմանիան»,-հավելել է փորձագետը:
Նշենք, որ վերջին երկու ամսվա ընթացքում Գերմանիայում գրանցվել էր կորոնավիրուսի նոր դեպքերի ռեկորդային աճ:

В Германии заявили о начале второй волны #COVID_19
В Германии началась вторая волна коронавируса, о которой ранее предупреждали эксперты. Об этом во вторник, 4 августа заявила председатель объединения немецких врачей Marburger Bund Сузанне Йона, сообщает Augsburger Allgemeine.
"Мы уже переживаем вторую волну роста", - сказала Йона.
По ее словам, вторая волна более слабая по сравнению с первой в марте - апреле. Тем не менее, число новых заражений последовательно увеличивается.
"Тем самым растет опасность того, что мы упустим успехи, которые до сих пор были достигнуты в Германии", - предупредила эксперт.
Йона заверила, что германские клиники подготовлены ко второй волне коронавируса, поскольку она развивается постепенно.