«Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ». ԱԳՆ խոսնակ
ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հուլիսի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Նախարար Մնացականյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին մանրամասն տեղեկատվություն տրամադրեց հուլիսի 12-ից Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ Տավուշի մարզի ուղղությամբ հրետանու կիրառմամբ իրականացված հրադադարի խախտումների, հուլիսի 13-ի առավոտյան այդ գործողությունների վերսկսման, ինչպես նաև իրադրության հետագա սրման հետևանքների մասին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանն ընդգծեց ՀԱՊԿ անդամ երկրի նկատմամբ նման գործողությունների անընդունելիությունը:
Պահպանվում է մշտական կապ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ և շարունակվում են աշխատանքները ՀԱՊԿ շրջանակներում»:

Глава МИД Армении проинформировал генсека ОДКБ об агрессивных действиях Азербайджана
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян 13-го июля провел телефонную беседу с генеральным секретарем ОДКБ Станиславонм Засем. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь армянского внешнеполитического веомства Анна Нагдалян.
«Мнацаканян представил генсеку ОДКБ детальную информацию о нарушениях режима прекращения огня, предпринятых 12-го июля ВС Азербайджана в направлении Тавушской области Армении с применением артиллерии, о возобновлении этих действий утром 13-го июля, а также о последствиях дальнейшего обострения ситуации.
Глава МИД Армении подчеркнул неприемлемость подобных действий в отношении страны-члена ОДКБ.
Поддерживается постоянная связь с генеральным секретарем ОДКБ, продолжается работа в рамках Организации»,- сообщила пресс-секретарь МИД.