Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դոնալդ Թրամփին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին:
Նախագահ Սարգսյանի ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և ամերիկյան բարեկամ ժողովրդին՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվա առթիվ:
Հա­յաս­տա­նի և Միացյալ Նահանգների ամուր գոր­ծըն­կերային հարաբերություն­ները մշտապես աչքի են ընկել փոխադարձ վստահությամբ և դրանք խորացնելու երկուստեք ու անկեղծ ցանկությամբ: Վստահ եմ, որ հա­մա­տեղ ջան­քե­րի շնորհիվ մեր փոխգործակցությունը կշարունակի զարգա­նալ բոլոր մակարդակներով՝ ընդգրկելով նո­րա­նոր ո­լորտ­ներ:
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցանկանում եմ երախտիքս հայտնել այս ծանր օրերին Հայաստանին հատկացված օգնության և աջակցության համար: Համոզված եմ, որ միասին կհաղթահարենք կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքով առաջացած այս աննախադեպ ճգնաժամը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և հետագա առաջընթաց»:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Дональду Трампу
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с Днем Независимости США направил поздравительное послание президенту Соединенных Штатов Америки Дональду Трампу.
В послании, в частности, говорится:
«Глубокоуважаемый господин Президент!
Сердечно поздравляю Вас и дружественный американский народ с Днем независимости Соединенных Штатов Америки.
Крепкие связи Армении и Соединенных Штатов всегда отличались взаимным доверием и обоюдным и искренним желанием их углубления. Уверен, что совместными усилиями наше сотрудничество продолжит развиваться на всех уровнях, расширяясь в новых сферах».
Президент Армении также выразил благодарность Дональду Трампу за протянутую руку помощи в этот сложный период пандемии коронавируса.