«Ալեքս տեքստիլի» աշխատակիցներին մարտին վճարել են միայն աշխատած 4 օրվա համար. «Փաստ»
«Փաստ»-ն «Ալեքս տեքստիլի» աշխատակիցներից ահազանգեր է ստացել, որ խնդիրներ ունեն աշխատավարձերի ստացման հետ կապված: Մասնավորապես՝ նրանք վարձատրվել են մարտ ամսվա աշխատած օրերի համար:
14 օր է, ինչ չեն աշխատում, սակայն վարձատրվել են միայն 4 օրվա համար: Նրանք գրանցված աշխատող են, ընկերության հետ կնքել են պայմանագրեր, աշխատավարձն էլ ստանում են բանկային քարտերի միջոցով:
Հարցի հետ կապված պարզաբանում ստանալու համար «Փաստը» դիմել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերությանը, որտեղից մեզ ընդամենն ասացին, թե իրենց ընկերությունում բոլոր հարցերը կարգավորվելու են աշխատանքային օրենսդրության սահմաններում»։

«Паст»: Сотрудникам «Алекс Текстиль» в марте заплатили только за 4 рабочих дня
Сотрудники «Алекс Текстиль» обратились в газету «Паст» и сообщили, что у них возникли проблемы с получением зарплаты. В частности, им заплатили за несколько рабочих дней марта.
«Сотрудники уже 14 дней как не работают, однако их труд был оплачен только за 4 дня. Они являются зарегистрированными сотрудниками, подписали контракты с компанией и получают зарплату на карту.
Чтобы получить разъяснения по этому вопросу, «Паст» обратился в компанию «Алекс Текстиль», где ответили, что все вопросы в их компании будут решаться в рамках трудового законодательства»,- пишет газета.