«Քաղավիացիայի կոմիտեն հանդես կգա պարզաբանմամբ». վարչապետի մամուլի քարտուղար
Ապրիլի 3-ին տեղեկատվություն տարածվեց, որ Միջազգային ավիացիոն կազմակերպությունը լիցենզիայից զրկել է ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեին: Սակայն հետո նշվեց, որ խոսքը ոչ թե լիցենզիայից զրկելու, այլ փետրվարին անցկացված ստուգումների մասին է:
MAMUL.am-ը վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանից փորձեց պաշտոնական պարզաբանում ստանալ, թե խոսքն ինչի՞ մասին է, կառավարությունը հարցը քննարկե՞լ է, կամ եթե ոչ, քննարկելո՞ւ է:
Մամուլի քարտուղարն ասաց. «Քաղավիացիայի կոմիտեն հանդես կգա պարզաբանմամբ, որն ամեն ինչ իր տեղը կդնի: Եկեք սպասենք պարզաբանմանը: Եթե դրանից հետո հարցեր կծագեն, ես կպատասխանեմ»:
Ճշգրտող հարցին, թե այնուամենայնիվ, կառավարությունը կամ ՀՀ Քաղավիացիան Միջազգային ավիացիոն կազմակերպությունից համապատասխան փաստաթուղթը մինչ կորոնավիրուսի շրջա՞նն է ստացել, թե՞ դրանից հետո, Մ. Գևորգյանը նշեց. «Կառավարությունը որևէ փաստաթուղթ չի ստացել, սպասենք Քաղավիացիայի պարզաբանմանը»:

Пресс-секретарь премьер-министра: Комитет гражданской авиации выступит с разъяснением
3 апреля стало известно, что Международная организация гражданской авиации лишила лицензии Комитет гражданской авиации Республики Армения. Однако позже было заявлено, что речь идет не о лишении лицензии, а о проведенных в феврале проверках.
MAMUL.am попытался выяснить у пресс-секретаря премьер-министра Мане Геворгян, обсуждался ли этот вопрос в правительстве или нет?
«Комитет гражданской авиации выступит с разъяснением, которое расставит все по местам. Давайте дождемся разъяснений. Если после этого возникнут какие-либо вопросы, я на них отвечу», - сказала Геворгян.
На уточняющий вопрос, получали ли правительство или Гражданская авиация РА соответствующий документ от Международной организации гражданской авиации, пресс-секретарь премьер-министра сказала: «Какого-либо документа правительство не получало. Давайте дождемся разъяснения Гражданской авиации».