Բոլթոնը հրաժարվել է ներկա գտնվել Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի լսումներին
ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնը որոշել է անտեսել Դեմոկրատական կուսակցության կոնգրեսականների կոչը՝ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի լսումների վերաբերյալ: Այս մասին Wall Street Journal-ին հաղորդել է Բոլթոնի փաստաբան Չարլզ Կուպերը:
Ըստ Կուպերի՝ Բոլթոնը հակված չէ համաձայնել դեմոկրատների առաջարկին: Միևնույն ժամանակ, փաստաբանը նշել է, որ նա կարող է իր հաճախորդի անունից ներկա գտնվել Դեմոկրատական կուսակցության օրենսդիրների օրակարգին:
Հայտնի է, որ Բոլթոնը ցուցմունք կտա նոյեմբերի 7-ին՝ ԱՄՆ Կոնգրեսում կայանալիք դատական նիստին, իսկ Ջոն Այզենբերգը և Մայքլ Էլիսը՝ նոյեմբերի 4-ին:

Болтон отказался присутствовать на слушаниях по импичменту Трампа
Бывший советник президента США по нацбезопасности Джон Болтон решил проигнорировать вызов демократов в Палате представителей Конгресса на слушания по импичменту Дональда Трампа. Об этом The Wall Street Journal сообщил адвокат экс-чиновника Чарльз Купер.
По его словам, Болтон не настроен соглашаться на вызов конгрессменов-демократов. При этом он отметил, что может принять от лица своего клиента повестку законодателей от Демократической партии страны.
Планируется, что Болтон выступит на слушаниях в конгрессе США 7 ноября, а советники СНБ Джон Айзенберг и Майкл Эллис – 4 ноября.