Պայթյուն՝ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին. վնասվել է «Շշի Մելոյին» պատկանող մեքենան
Օգոստոսի 2-ին, ժամը 12:17-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Արծվի» արձանի մոտակայքում, տեղի է ունեցել պայթյուն, տուժածներ չկան. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ-ի լրատվական ծառայությունը:
Վերոնշյալ ավտոճանապարհի մոտ 30 մ հատվածը դարձել է դժվարանցանելի:
Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի՝ պայթյունի հետևանքով վնասվել են նշված վայրում կայանված Range Rover, Nissan մակինիշի ավտոմեքենաները, որոցից առաջինը պատկանում է Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, գործարար «Շշի Մելո» մականվամբ՝ Մելիք Մանուկյանին։

Взрыв на автотрассе Ереван-Севан: Повреждена машина бизнесмена «Шши Мело»
В пятницу на трассе Ереван-Севан прогремел взрыв. Как сообщает пресс-служба МЧС, 2 августа в 12:17 в службу «911» поступил звонок о том, что на автодороге Ереван-Севан близ статуи «Арцви» прогремел взрыв, пострадавших нет, но требуется помощь спасателей.
К месту происшествия прибыла оперативная группа Спасательной службы МЧС.
Приблизительно 30 метров дорожного полотна данного участка трассы стали труднопроходимыми. Жертв и пострадавших нет.
В результате взрыва повреждения получили и машины марок «Range Rover» и «Nissan». Согласно муссируемым в прессе сведениям, «Range Rover» принадлежит бывшему депутату парламента Армении, бизнесмену Мелику Манукяну (Шши Мело).