Կուտակումներ՝ Բագրատաշենի անցակետում. Միքայել Մելքումյանն առաջարկով կդիմի ՊԵԿ-ին
Բագրատաշենի անցակետում կուտակումներ են։ Այս մասին օրերս ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանն էր տեղեկացրել՝ հրապարակելով լուսանկարներ:
Եղիազարյանը մասնավորապես նշել էր, որ խոսքը բեռնափոխադրումներով զբաղվող և մեքենաներ ներմուծողների մասին է, որոնց սպասարկում է ընդամենը 4 աշխատակից։
ԲՀԿ-ական Միքայել Մելքումյանը և «Իմ քայլ»-ից Արմեն Փամբուխչյանն այսօր ծանոթացաել են իրավիճակին:
Միքայել Մելքումյանը նշել է, որ ամենահրատապ խնդիրը մաքսակետի աշխատակիցների ավելացումն է, քանի որ ներկայում աշխատող 4 աշխատակիցները ծանրաբեռնված են, ինչն էլ հանգեցնում է հերթերի և կուտակումների: Նրա խոսքով՝ մեկ հերթափոխում պետք է աշխատի 6-7 աշխատակից:
«Ես հաշվել եմ, օրական մոտ 300-400 մեքենա է ներկրվում, սա մեծ թիվ է: Եթե սենց գնա, տարեկան ունենալու ենք 150 հազար մեքենա»,- ասաց պատգամավորը:
Նշենք, որ նախորդ տարի ներկրվել է 67 հազար ավտոմեքենա:
Մելքումյանն ավելացրեց, որ այս հարցով կդիմի ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանին, որպեսզի մաքսակետում ավելանան աշխատողները և մեկ տաղավար:

Скопления на КПП «Баграташен»: Микаел Мелкумян обратиться с предложением к главе КГД
На контрольно-пропускном пункте «Баграташен» наблюдаются очередь и скопление. Об этом недавно сообщил член фракции НС «Светлая Армения» Армен Егиазарян, опубликовав фотографии.
В частности, Егиазарян отметил, что речь идет о грузоперевозчиках и импортерах автомобилей, которых обслуживают лишь 4 сотрудника.
Депутат от фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян и депуатат от фаркции «Мой шаг» Армен Памбухчян сегодня ознакомились со сложившейся ситуацией.
Мелкумян отметил, что необходимо срочно решить вопрос с увеличением числа сотрудников на КПП. По его словам, в одну смену должны работать 6-7 челове
«Я посчитал, что в день импортируется около 300-400 машин, это очень большое число. Если и дальше так пойдет, за год будет импортироваться 150 тысяч машин», - сказал депутат.
Отметим, что в прошлом году в Армению было импортировано 67 тыс. машин.
Мелкумян добавил, что он обратится к главе КГД Давиду Ананяну с предложением увеличить число сотрудников и открыть новое обслуживающее окно.