«Պատասխանատվությունը կրելու եք դուք». Արտյոմ Ծառուկյանը՝ «Իմ քայլին»
«Պետական տուրքի մասին» աղմուկ բարձրացրած նախագծի քննարկման ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արտյոմ Ծառուկյանը հայտարարեց. «Կողմ ենք քվեարկելու Կառավարության, «Իմ քայլի» այս նախագծին, բայց պատասխանատվությունն ամբողջ ծավալով կրելու եք դուք»:
Հիշեցնենք առաջարկվում է ցեմենտի ներկրման դեպքում սահմանել 14 հազար դրամ պետտուրք՝ 22 հազարի փոխարեն, ներկրվող կլինկերի նկատմամբ պետտուրք չի սահմանվում:
Նշենք, որ Գագիկ Ծառուկյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ 22 հազար դրամ պետտուրք պետք է կիրառվի ոչ միայն ներկրվող ցեմենտի, այլև կլինկերի վրա: Այլապես իր գործարանը ևս կլինկեր կբերի, որի հետևանքով գործարանի հարյուրավոր աշխատողներ անգործ կմնան:

Артем Царукян: Вся ответственность за негативные последствия будет лежать на правящей фракции
Партия «Процветающая Армения» проголосует за предложенный фракцией «Мой шаг» законопроект, но вся ответственность за негативные последствия будет лежать на правящей фракции и правительстве. Об этом во время обсуждения поправок в закон «О государственной пошлине» заявил депутат от ППА Артем Царукян.
Напомним, что поправками предлагается установить пошлину на импорт цемента в 14 тыс. драмов за тонну. Импортируемый клинкер облагаться пошлиной не будет. Отметим, что ранее Гагик Царукян заявил, что госпошлиной в 22 тыс. драмов должен облагаться не только импортируемый цемент, но и клинкер, а иначе его завод также будет импортировать клинкер, в результате чего сотни сотрудников остануться без работы.