Սպիտակ տունը՝ Թրամփ-Կիմ Չեն Ին հանդիպման հավանական վայրի մասին
Բացառված չէ, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի հանդիպումը տեղի կունենա Վաշինգթոնում: Այս մասին ABC News-ին ասել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարի տեղակալ Ռաջ Շահը:
«Դեռևս չեմ կարող հայտարարել, հանդիպման վայրն ու ժամը սահմանված չէ... Ոչինչ չի բացառվում»,- ասել է նա՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք կարող են երկու երկրների առաջնորդները հանդիպել Սպիտակ տանը:
Հս. Կորեա Թրամփի հավանական այցի մասին հարցին պատասխանելով՝ Սպիտակ տան ներկայացուցիչը նշել է. «Չեմ կարծում, որ դա հավանական է, սակայն ևս մեկ անգամ կրկնում եմ, ոչինչ չի բացառվում»:

В Белом доме рассказали, где может пройти встреча Трампа и Ким Чен Ына
Не исключено, что встреча президента США Дональда Трампа и лидера КНДР Ким Чен Ына может состояться в Вашингтоне, заявил заместитель пресс-секретаря Белого дома Радж Шах.
"Пока мне нечего объявить, время и место еще будет определено… Ничего не исключается", — сказал он в эфире телеканала ABC News, отвечая на вопрос ведущего, может ли встреча лидеров двух стран состояться в Белом доме.
По поводу возможного визита Трампа в Северную Корею представитель Белого дома отметил: "Не думаю, что это вероятно, но еще раз, ничего не буду исключать".
Ранее Трамп принял предложение северокорейского лидера Ким Чен Ына о личной встрече, которая должна состояться до мая. В Белом доме сообщили, что время и место встречи будут согласованы позднее.