Կասկածելի հանգամանքներում մահացած են գտել կանադացի միլիարդատիրոջն ու նրա կնոջը
Կանադայի Տորոնտո քաղաքում իրենց տանը մահացած են գտել «Ապոտեքս» դեղագործական կորպորացիայի հիմնադիր Բարի Շերմանին և նրա կնոջը:
CBC հեռուստաալիքի տեղեկություններով՝ Տորոնտոյի ոստիկանությունը դեպքի հանգամանքները կասկածելի է համարում: Նշվում է, որ ամուսինների մարմինները հայտնաբերել է մեկը, ով ընտանիքի անդամ չի հանդիսանում:
Թե ինչն է դարձել Շերմանի և նրա կնոջ մահվան պատճառը, չի հաղորդվում:
Բարի Շերմանը հիմնադրել է «Ապոտեքս» ընկերությունը 1974թ., և այդ ժամանակահատվածից զբաղվել դեղամիջոցների արտադրությամբ և արտահանել ավելի քան 115 երկիր: Նոյեմբերին «Canadian business» ամսագիրը նրան ներառել էր երկրի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակում:

В Торонто найдены мертвыми один из богатейших людей Канады и его супруга
Основатель фармацевтической корпорации " Апотекс", канадский миллиардер Барри Шерман и его супруга Хани были найдены мертвыми в своем доме в городе Торонто.
По данным CBC, полиция Торонто считает обстоятельства смерти супругов подозрительными. Отмечается, что тела были обнаружены человеком, не являющимся членом их семьи. Что послужило причиной смерти Шермана и его жены, не сообщается.
Барри Шерман основал компанию "Апотекс" в 1974 году, и с тех пор она занимается производством лекарственных препаратов и экспортирует их в более чем 115 стран. В ноябре текущего года журнал "Канадиан бизнесс" включил Барри Шермана в список богатейших людей страны.