Քանյե Ուեսթի համերգը Ռուսաստանում անսպասելիորեն չեղարկվել է
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթի՝ Սանկտ Պետերբուրգի «Գազպրոմ Արենա» մարզադաշտում նախատեսված համերգը չի կայանա։ Այս մասին հայտարարվել է միջոցառման վայրի թելեգրամյան գրառման մեջ։
«Քանյե Ուեսթի համերգի կազմակերպման վերաբերյալ «Գազպրոմ Արենա» ուղղված հարցումների թվի աճի պատճառով մենք պաշտոնապես տեղեկացնում ենք ձեզ. «Գազպրոմ Արենա»-ն այս միջոցառման կազմակերպիչը չէր և չէ։ Այս հարցով զբաղվել է Մոսկվայում գործող «Սեյ Էյջենս» համերգային գործակալությունը», - ասվում է գրառման մեջ։
Պարզաբանվել է, որ միջոցառումը մարզադաշտը վարձակալելու որևէ պայմանագիր չի կնքել միջոցառման համար։
«Նման պայմանագիր չկա։ Հետևաբար, համերգը չի կարող տեղի ունենալ մեր տարածքում», - ընդգծվում է գրառման մեջ։
Հետաքրքիր է, որ «Գազպրոմ Արենա»-ն օգոստոսի 17-ին հայտարարել է, որ ամերիկացի ռեփերի համերգը տեղի կունենա իրենց տարածքում։
Ռուսական «Ռոտոնդա» հրատարակությունը, հղում անելով կառավարության աղբյուրին, հաղորդում է, որ համերգը չի համաձայնեցվել բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։ Լրագրողները հիշեցրել են, որ դրանից կարճ ժամանակ առաջ Համառուսաստանյան հասարակական կարծիքի ուսումնասիրության կենտրոնը (ՀՀԿՀԿ) հարցում էր անցկացրել Սանկտ Պետերբուրգի բնակիչների շրջանում՝ համերգի նկատմամբ նրանց վերաբերմունքի վերաբերյալ։
Ռուսական լրատվամիջոցները նաև հաղորդել են, որ «Գազպրոմ Արենա» կայքը դադարեցրել է աշխատանքը՝ Քանյե Ուեսթի համերգի չեղարկման մասին հաղորդագրությունների պատճառով։ Ավելին, ռուսները այժմ չեն կարողանում վերադարձնել իրենց տոմսերը։

В России внезапно отменили концерт Канье Уэста
Концерт американского рэпера Канье Уэста на «Газпром Арене» в Санкт-Петербурге не состоится. Об этом говорится в сообщении площадки в Telegram.
«В связи с участившимися обращениями в адрес «Газпром Арены» вокруг организации концерта Канье Уэста официально информируем: «Газпром Арена» не являлась и не является организатором данного мероприятия. Этим занималось московское концертное агентство Say Agency», — говорится в сообщении.
Уточняется, что площадка не подписывала никаких договоров по аренде стадиона для проведения мероприятия.
«Такого договора нет. Соответственно, концерт не может состояться на нашей площадке», — подчеркивается в сообщении.
Интересно, что еще 17 августа в «Газпром Арене» заявляли, что именно на их площадке состоится концерт американского рэпера.
Российское издание «Ротонда» со ссылкой на собеседника в органах власти сообщает, что концерт не согласовали с высокопоставленными чиновниками. Журналисты напомнили, что незадолго до этого Всероссийский центр изучения общественного мнения (ВЦИОМ) опрашивал жителей Санкт-Петербурга об отношении к концерту.
Также росСМИ пишут, что сайт «Газпром Арены» перестал работать на фоне сообщений об отмене концерта Канье Уэста. Более того, теперь россияне не могут вернуть билеты на концерт.