Դնեպրում ապրիլի 15-ը հայտարարել են սգո օր
Դնեպրի իշխանություններն ապրիլի 15-ը հայտարարել են սգո օր՝ երեքշաբթի առավոտյան ռուսական հրթիռային հարվածի հետևանքով զոհվածների համար: Դնեպրի քաղաքապետ Բորիս Ֆիլատովը որոշման մասին հայտարարել է սոցիալական ցանցերում։
Քաղաքապետի՝ սգո օր հայտարարելու մասին հրամանագրում նշվում է, որ չորեքշաբթի օրը Դնեպրի քաղաքային շենքերի և ձեռնարկությունների վրա դրոշները կիջեցվեն. մասնավոր ձեռնարկություններին և կազմակերպություններին խորհուրդ է տրվում բարձրացնել սև ժապավեններով ուկրաինական դրոշներ։
Ավելի վաղ Դնեպրոպետրովսկի մարզային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Ալեքսանդր Գանժան հայտնել էր, որ երեքշաբթի օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Դնեպրի փողոցում ռուսական հրթիռի պայթյունի հետևանքով զոհվել է 5 մարդ: Վիրավորվել է ավելի քան 20 մարդ, որոնցից 9-ը ծանր վիճակում են։

Власти Днепра объявили 15 апреля днем траура
Власти Днепра объявили 15 апреля днем траура по погибшим в результате российского ракетного удара утром вторника. Об этом решении сообщил в соцсетях мэр Днепра Борис Филатов.
В тексте распоряжения мэра о дне траура говорится, что в среду на зданиях муниципальных учреждений и предприятий Днепра будут приспущены флаги; частным предприятиям и организациям рекомендовано вывесить флаги Украины с черными лентами.
Ранее глава Днепропетровской областной военной администрации Александр Ганжа сообщил, что результате взрыва российской ракеты на одной из улиц Днепра около 11:30 во вторник погибли пять человек. Ранены более 20 человек, девять из них — тяжело.