«ՀՀ նոր առաջնորդը պետք է վերահաստատի ՀԱՊԿ-ի էֆեկտիվությունը՝ ՀՀ-ի տարածքային ամբողջականությունը հաստատելու գործում». Նարեկ Կարապետյան
![]() «Ջերմուկի դեպքերից հետո մեր հասարակությունը ունի հարց՝ ՀԱՊԿ-ի հետ կապված: Կարծում եմ՝ նոր առաջնորդի առաջին քայլերից մեկը պետք է լինի՝ վերահաստատել ՀԱՊԿ-ի էֆեկտիվությունը՝ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը հաստատելու գործում»,- «Հանրային»-ի եթերում նշել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը: Նա ընդգծել է, որ բանակցությունների արդյուքնում ՀԱՊԿ-ն պետք է ցույց տա մեր հարևան երկրին, որ օտար երկրի, հատկապես ՀԱՊԿ անդամ երկրի անեքսիան անընդունելի է: «Միայն այդ դեպքում մեր հասարակությունը կընդունի ՀԱՊԿ-ին՝ որպես դաշնակից: Իրենք ունեն դիվանագիտական հարաբերություններ այն երկրի հետ, որը հայկական տարածքները անեքս է արել: Նրանք պետք է գործադրեն ջանքեր, նաև՝ ճնշում այդ երկրի հանդեպ, որպեսզի նա ազատի հայկական սուվերեն տարածքը»,- հավելել է Կարապետյանը: |