Վրաստանում ձերբակալվել է Պետական անվտանգության ծառայության նախկին ղեկավար Լիլուաշվիլին
Վրաստանում խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար ձերբակալվել է Պետական ​​անվտանգության ծառայության նախկին ղեկավար Գրիգոլ Լիլուաշվիլին։ Նրան սպառնում է 11-ից 15 տարվա ազատազրկում: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գիորգի Գվարակիձեն:
«Վրաստանի գլխավոր դատախազության և Պետական ​​անվտանգության ծառայության համատեղ օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների արդյունքում ձերբակալվել է Պետական ​​անվտանգության ծառայության նախկին ղեկավար Գրիգոլ Լիլուաշվիլին։ Նա մեղադրվում է կաշառք ստանալու մեջ»,- հայտարարել է Գվարակիձեն։

В Грузии за взятки задержали экс-главу Службы госбезопасности Лилуашвили
Бывший глава Службы государственной безопасности Грузии Григол Лилуашвили задержан за получение взяток в особо крупном размере, ему грозит от 11 до 15 лет тюрьмы. Об этом сообщил на брифинге генеральный прокурор Грузии Георгий Гваракидзе.
"В результате совместно проведенных оперативных и следственных действий Генеральной прокуратуры Грузии и Службы государственной безопасности задержан бывший глава службы Государственной безопасности Григол Лилуашвили, который обвиняется в получении взяток по нескольким делам, находящемся в нашем производстве", - заявил Гваракидзе.