«Ես չեմ թաքցնում». Կիրկորովն` իր հիվանդության մասին
Ռուսական շոու-բիզնեսում ակտիվորեն քննարկվում է այն լուրը, որ Ֆիլիպ Կիրկորովի մոտ լուրջ հիվանդություն է ախտորոշվել: Հաղորդվում է, որ Կիրկորովը շաքարային դիաբետ ունի, այդ պատճառով էլ ուժեղ թուլություն և անընդհատ ծարավ է զգում: Ասում են, որ փոփի արքան չեղարկել է այս տարվա բոլոր մենահամերգները իր հիվանդության պատճառով:
-Ես չեմ թաքցնում իմ հիվանդությունը,- ասել է Ֆիլիպը «Նոր ալիք»-ի կուլիսներում,- ես դեռ մայիսին ասացի, որ շաքարային դիաբետ ունեմ: Դրա համար էլ ձեռքս դժվարությամբ էր լավանում: Մնացած ամեն ինչ խիստ չափազանցված է: Այս լուրերը տարածելով՝ նրանք իրենք են խթանում իմ հանրաճանաչությունը՝ ասելով, որ ես լուրջ հիվանդություն ունեմ, բայց միևնույն ժամանակ պատրաստվում եմ մենահամերգների:
Նա նաև հավելել է, որ հետևում է բժիշկների բոլոր նշանակումներին, ուստի իրեն լավ է զգում.
- Այսօրվա բժշկությունն այնքան բարձր է, որ ես մեծ խնդիրներ չունեմ: Այսօր իմ կյանքում շատ սպորտ և առողջ սնունդ կա:
-Մեր բոլոր հիվանդությունները պայմանավորված են անառողջ ապրելակերպով և անառողջ սննդակարգով,- ամփոփել է Կիրկորովը։

«Я не скрываю»: Киркоров о серьезной болезни
Новость о том, что у Филиппа Киркорова диагностировали серьезную болезнь, активно обсуждают в шоу-бизнесе. Сообщается, что у Киркорова сахарный диабет, из-за чего Филипп испытывает сильную слабость и постоянную жажду. Болтают, что из-за болезни поп-король отменил в этом году все сольные концерты. Сам Филипп впервые прокомментировал новость.
— Я не скрываю свою болезнь, - заявил Филипп за кулисами «Новой волны». - Я еще в мае сказал, что у меня сахарный диабет. Поэтому моя рука тяжело заживала. Все остальное сильно преувеличено. Распуская эти слухи, они сами раскручивают мою популярность, говоря, что у меня тяжелая болезнь, но при этом я готовлюсь к сольным концертам.
Филипп заявил, что выполняет все предписания медиков, поэтому чувствует себя неплохо:
—⁠ Сегодняшняя медицина настоль высока, что у меня нет больших проблем. Сегодня в моей жизни много спорта и правильное питание.