ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ և Ամբերդ ամրոց տանող ավտոճանապարհները։
Դիլիջանի ոլորանները փակ են բեռնատարների համար։
Սպիտակի և Ստեփանավանի ոլորանները փակ են բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Սյունիքի բարձրադիր գոտիներում մառախուղ է։
Լոռու, Շիրակի մարզերում, Հրազդան, Աբովյան, Չարենցավան, Ծաղկաձոր, Գավառ, Վարդենիս, Ճամբարակ, Բերդ քաղաքներում, Թալինի, Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում տեղում է ձյուն։
Վարորդները պետք է երթևեկեն բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Լարսի մասին
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

На территории Республики Армения есть закрытые и труднопроходимые автомобильные дороги
Служба спасения сообщает, что на территории Республики Армения есть закрытые и труднопроходимые автомобильные дороги.
Закрыты дороги в области Арагацотн от высокогорной метеорологической станции «Амберд» до Карилич и крепости Амберд.
Повороты Дилижана закрыты для грузовых автомобилей.
Повороты Спитака и Степанавана закрыты для грузовых автомобилей, а для других видов транспортных средств – труднопроходимы.
В высокогорных районах Сюника – туман.
В областях Лори, Ширак, а также в городах Раздан, Абовян, Чаренцаван, Цахкадзор, Гавар, Варденис, Чамбарак, Берд, а также в районах Талина, Апарана и Арагаца идет снег.
Водителям рекомендуется передвигаться исключительно на зимних шинах.
О Ларсе
Согласно информации, полученной от Департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС Северной Осетии РФ, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств.