Իրանը կներկայացնի տեղական արտադրության Հակահրթիռային պաշտպանության համակարգեր
Իրանի Իսլամական Հանրապետության օդատիեզերական ուժերի հրամանատար, գեներալ Դավուդ Շեյխիանը, IRNA-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է երկրում մշակված հակահրթիռային պաշտպանության նոր համակարգի փորձարկման և հետագա գործարկման նախապատրաստման մասին:
Նրա խոսքով՝ այս իրադարձությունն էապես կփոխի տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական պատկերը՝ ագրեսիվ պետությունների սպառնալիքները դիմագրավելու առումով։
Շեյխիանը նշել է, որ օդում դժվար նկատելի կործանիչների հայտնաբերումը, ինչպիսիք են F-35-ը և F-22-ը, բարդ խնդիր է: Այնուամենայնիվ, հակաօդային պաշտպանության ոլորտում առաջընթացի շնորհիվ Իրանը պատրաստ է արդյունավետորեն հակազդելու այս բարձր տեխնոլոգիական օդային թիրախներին:

Иран вскоре представит отечественную систему ПВО
Командующий Воздушно-космическими силами Исламской Республики Иран генерал Давуд Шейхиан сообщил о подготовке к тестированию и последующему запуску новой системы противоракетной оборон, разработанной в стране.
По его словам, это событие существенно изменит военно-политическую ситуацию в регионе и повлияет на восприятие угроз со стороны агрессивных государств.
Шейхиан отметил, что обнаружение малозаметных истребителей, таких как F-35 и F-22, представляет собой сложную задачу. Тем не менее, благодаря достижениям в области отечественной противовоздушной обороны, Иран готов к эффективному противодействию этим угрожающе высокотехнологичным воздушным целям.