Թրամփը հայտարարել է Պուտինի հետ հանդիպման մասին
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը ուրբաթ հայտարարել է, որ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը ցանկություն է հայտնել հանդիպել իր հետ, և որ երկու կողմերը պատրաստվում են նման հանդիպման։
«Նա (Պուտինը) ցանկանում է հանդիպել, և մենք դա կազմակերպում ենք»,- լրագրողներին ասել է Թրամփը Ֆլորիդայի իր նստավայրում։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերին ուղիղ գծի ժամանակ ՌԴ նախագահն ասել էր, որ պատրաստ է խոսել ու հանդիպել Թրամփի հետ՝ նշելով, որ եթե դա տեղի ունենա, երկու նախագահները խոսելու բան կունենան։
Թրամփն ինքը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ տեղյակ է բանակցությունների հարցում Պուտինի պատրաստակամության մասին, սակայն նման շփումները հնարավոր է համարում միայն Սպիտակ տուն նրա պաշտոնական վերադարձից հետո։

Трамп анонсировал встречу с Путиным
Избранный президент США Дональд Трамп заявил в пятницу, что российский лидер Владимир Путин изъявил желание встретиться с ним, стороны ведут подготовку к такой встрече.
"Он (Путин. — Прим. ред.) хочет встретиться, и мы занимается организацией", — заявил Трамп журналистам в своей резиденции во Флориде.
Президент России в декабре в ходе прямой линии, совмещенной с пресс-конференцией, заявил, что готов к разговору и встрече с Трампом, отметив, что если она состоится, то двум президентам будет о чем поговорить.
Сам Трамп ранее заявил, что осведомлён о готовности Путина к переговорам, но считает такие контакты возможными только после своего официального возвращения в Белый дом.