Ղրիմում առաջին անգամ գրանցվել է մազութի արտանետում
![]() Փորձագետներն առաջին անգամ արձանագրել են մազութի արտանետում Ղրիմի Սուդակ քաղաքային թաղամասում, հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։ «Ղրիմում՝ Կապսել ծովածոցի շրջանում՝ Ֆրանցուժենկա հրվանդանից մինչև «Բագրատիոն» շոգենավը, նավթամթերքի արտանետում է հայտնաբերվել՝ երկու կիլոմետրանոց ավազոտ տարածքի աննշան աղտոտում»,- ասվում է հրապարակման մեջ: Բացի այդ, փորձագետները Սև ծովում Անապայի մոտ նավթի բիծ են հայտնաբերել: Օդից փորձագետները հետազոտել են քաղաքի առափնյա գիծը և Ուտրիշ արգելոցի տարածքը։ Գյուղի կենտրոնական լողափի ափից 1,5 կիլոմետր հեռավորության վրա նրանք հայտնաբերել են յուղոտ բիծ դեպի Վիտյազևո գյուղ։ «Ծովային փրկարար ծառայության մասնագետները սկսել են նավթային խառնուրդի հավաքումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։ Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 15-ին Կերչի նեղուցում վթարի են ենթարկվել Volgoneft-212 եւ Volgoneft-239 լցանավերը։ Նախօրեին հայտնի էր դարձել, որ դեպքից հետո Ղրիմում մազութով աղտոտվածության նոր տարածքներ են հայտնաբերվել։ |
«Սա՞ է քաղաքապետարանի դեմքը»․ Քրիստինա Վարդանյան (տեսանյութ)
481Երեկ, 02:06«Տեղից չշարժվող հանրությունը ո՞ւմ է մեղադրում և ինչո՞ւ»․ Արթուր Չախոյան
65529.03.2025, 12:12«Մեր բակի փրկված ծառերն են․ եթե բնակիչները չմիջամտեին, սա էլ չէին թողնի»․ Նարինե Կիրակոսյան (լուսանկար)
64629.03.2025, 10:42«Բյուզանդի փողոց․ այս պահին»․ Էդուարդ Հայրումյան (տեսանյութ)
94828.03.2025, 11:24«Հնձել են առողջ ծառերը. նոր ծառերի գնումն էլ ողողված է կոռուպցիայով». Քրիստինա Վարդանյան (տեսանյութ)