«ԱՄՆ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ջանքերին՝ հասնելու կայուն և արժանապատիվ խաղաղության համաձայնագրի»․ Պետդեպարտամենտ
Ուրբաթ, 03 հունվարի, 2025 թ., 11:00
ԱՄՆ պետքարտուղարությունն ընդգծել է, որ Վաշինգտոնը պատրաստ է աշխատել Երեւանի և Բաքվի հետ ցանկացած ձևաչափով, որը կարող է առաջընթաց ապահովել կողմերի համար։
«Ամերիկայի ձայն» ծառայության հարցմանն ի պատասխան՝ ԱՄՆ ԱԳՆ-ն, մասնավորապես, նշել է.
«Միացյալ Նահանգների կառավարությունն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ջանքերին՝ հասնելու կայուն և արժանապատիվ խաղաղության համաձայնագրի, որն էական նշանակություն ունի անվտանգ և բարգավաճ Հարավային Կովկասի համար: Մենք պատրաստ ենք աշխատել երկու կողմերի հետ ցանկացած ձևաչափով, որտեղ երկու կողմերը կարող են համաձայնության գալ այն բանի շուրջ, թե որտեղ նրանք կարող են առաջընթաց գրանցել»։

Правительство Соединенных Штатов поддерживает усилия Армении и Азербайджана по достижению прочного и достойного мирного соглашения
Пятница, 03 Января, 2025 года, 11:00
Госдепартамент США подчеркнул, что Вашингтон готов работать с Ереваном и Баку в любом формате, который может обеспечить прогресс для сторон.
В ответ на запрос армянской службы "Голос Америки" из американского внешнеполитического ведомства, в частности, отметили․
"Правительство Соединенных Штатов поддерживает усилия Армении и Азербайджана по достижению прочного и достойного мирного соглашения, которое имеет важное значение для безопасного и процветающего Южного Кавказа. Мы готовы работать с обеими сторонами в любом формате, в котором обе стороны могут договориться о том, где они могут добиться прогресса"