«Ասման մահանում է». Բաշար Ասադի կնոջ վիճակը ծայրահեղ վատթարացել է
Սիրիայի տապալված առաջնորդ Բաշար ալ-Ասադի կնոջ՝ Ասմայի մոտ լեյկեմիայի ռեցիդիվ է. նրա ողջ մնալու հավանականությունը 50 տոկոս է, հայտնում է The Telegraph-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
«Ասման մահանում է», - թերթին ասել է մի աղբյուր, ով վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում անմիջական կապի մեջ է եղել քաղաքական գործչի ընտանիքի հետ: «Երբ լեյկոզը վերադառնում է, դա սարսափելի է: Վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում նրա վիճակը 50/50 է», - ասել է մեկ այլ աղբյուր, որը կապի մեջ է եղել Մոսկվայում Ասադների ընտանիքի հետ:
Գործակալության տվյալներով՝ նախկին նախագահի կնոջը մեկուսացրել են՝ նրան վարակիչ հիվանդությունների փոխանցումը կանխելու համար։ Ասմա Ասադին արգելված է լինել մեկ սենյակում այլ մարդկանց հետ, սակայն նրա հայրը՝ Ֆավազ ալ-Ախրասը, որոշ ժամանակ խնամել է նրան Մոսկվայում։ Ընտանիքին մոտ գտնվող Telegraph-ի աղբյուրները նշել են, որ Ասադների ընտանիքը վշտի մեջ է:

У супруги сверженного лидера Сирии Башара Асада Асмы рецидив лейкемии
У супруги сверженного лидера Сирии Башара Асада Асмы рецидив лейкемии, шансы на ее выживание составляют 50 процентов, пишет The Telegraph со ссылкой на источники.
«Асма умирает», — сказал газете один из источников, напрямую общавшийся с семьей политика в течение нескольких последних недель. «Когда лейкемия возвращается, это ужасно. За последние несколько недель ее состояние было 50/50», — отметил другой собеседник, контактировавший с семьей Асада в Москве.
По данным издания, супругу бывшего президента изолировали во избежание передачи ей инфекционных заболеваний. Асме Асад запрещено находиться в одной комнате с другими людьми, однако в Москве за ней некоторое время ухаживал ее отец Фаваз аль-Ахрас. Источники The Telegraph, близко общавшиеся с семьей, описали его как «разбитого горем».