Սաուդյան Արաբիայում ձյուն է տեղացել
Սաուդյան Արաբիայի մի շարք շրջաններում շարունակվում են հորդառատ անձրևները՝ ամպրոպով և կարկուտով, տեղ-տեղ նաև ձյուն է տեղացել։
Սաուդյան Արաբիայի քաղաքացիական պաշտպանության գլխավոր վարչությունը եղանակային նախազգուշացում է տվել և քաղաքացիներին խորհուրդ է տվել նախազգուշական միջոցներ ձեռնարկել, քանի որ հորդառատ անձրևները սպասվում են մինչև երկուշաբթի, հաղորդում է The Gulf News-ը:
Նշվում է, որ Սաուդյան Արաբիայի հյուսիսային սահմանային շրջաններում նոյեմբերի 2-ին սկսվել են հորդառատ անձրևներ և ամպրոպներ, որոնցից ամենաուժեղը եղել է Ռաֆհայի նահանգում և նրա հարակից շրջաններում։

В Саудовской Аравии выпал снег
В нескольких регионах Саудовской Аравии продолжаются сильные ливни с грозами и градом, а кое-где выпал снег.
Главное управление гражданской обороны Саудовской Аравии опубликовало предупреждение о погодных условиях и посоветовало гражданам принимать меры предосторожности, поскольку сильные дожди, как ожидается, продлятся до понедельника, сообщает The Gulf News.
Отмечается, что сильные ливни с грозами начались в северных приграничных районах Саудовской Аравии 2 ноября, самыми сильными они были в губернаторстве Рафха и прилегающих к нему районах.