ԻԻՀ դեսպանատունը շնորհավորում է ու հիշեցնում` Իրանն առաջինն է ճանաչել ՀՀ անկախությունը
![]() Սրտանց շնորհավորում ենք Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն ու ժողովրդին անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին ասվում է ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության տարածած հողորդագրության մեջ: «Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն առաջին երկիրն էր, որը ճանաչեց Հայաստանի Հանրապետության անկախությունը, և այդ ժամանակից ի վեր երկու երկրների հարաբերություններն զարգացել ու ամրապնդվել են խաղաղ գոյակցության, փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների շահերի հիման վրա։ Մենք վճռական ենք պաշտպանելու այս ջերմ և բարեկամական հարաբերությունները և, օգտագործելով բոլոր առկա կարողությունները, զարգացնելու դրանք ՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։ Բարձրյալ Տիրոջից հայցում ենք երջանկություն, առողջություն, բարօրություն, փառք ու պանծանք Հայաստանի ազնիվ ժողովրդին և կառավարությանը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ: Աղբյուրը` ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանատուն |