«Ես նախկին իշխանությունների օրոք երբեք չէի դիմի նման քայլի». տրանսգենդեր Դիանա Ղզրոյան
![]() Տրանսգենդեր Դիանա Ղզրոյանն, ով Հայաստանը ներկայացնելու է միջազգային տրանսգենդեր մրցույթին, «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում նշել է. «Ես նախկին իշխանությունների օրոք երբեք չէի դիմի նման քայլի, երբեք չէի փորձի միջազգային հարթակներում՝ որպես տրասգենդեր, Հայաստանը ներկայացնել: Որովհետև դա կքննադատվեր լկտի, ապուշ կատակների տեսքով, ընդհուպ՝ պատգամավորների կողմից: Կհնչեին տգետ, տգեղ մտքեր այնպիսի պատգամավորներից, ովքեր նույնիսկ հայերենին չեն տիրապետում: Իսկ այս իշխանությունների օրոք, եթե նույնիսկ անձնապես չողջունվի իմ մասնակցության փաստը, ապա հաստատ էժան ձևով չի էլ քննադատվի: Վստահ եմ՝ այս իշխանությունները գիտեն՝ մենք ինչ հայացքների պետք է հատևենք: Մենք հիմա ձգտում ենք Եվրոպա, լիբերալություն, հավասար իրավունքներ: Չեմ կարծում, որ այս իշխանությունների օրոք ես կարժանանամ տգեղ քննադատության»: Նա նաև նշեց, որ այս իշխանություներից անձնապես դեռևս ոչ մի դրական արձագանք չի լսել, բայց վստահ է՝ դեռ կլսի: |
Պարգը «Եվրատեսիլ 2025»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում ելույթ կունենա 5-րդ համարի ներքո
97228.03.2025, 10:00Ի՞նչ է կատարվում «Հայաթ պրոջեքթի» և Ռուբեն Մխիթարյանի միջև․ «Հրապարակ»
123127.03.2025, 09:1293 տարեկանում մահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Բեդրոս Կիրկորովը՝ Ֆիլիպ Կիրկորովի հայրը
11818.03.2025, 19:00Բեմից ընկնելուց հետո Ռազմիկ Ամյանը շարունակել է երգել (տեսանյութ)
85208.03.2025, 15:36Համերգի ժամանակ Ռազմիկ Ամյանն ընկել է բեմից (տեսանյութ)