Apple-ը ներկայացրել է նորացված iPhone 16-ի շարքը
Ամերիկյան Apple ընկերությունն իր աշնանային շնորհանդեսի շրջանակում ներկայացրել է նորացված արտադրանքի շարք։
iPhone 16 և iPhone 16 Plus
Ընկերությունը ներկայացրել է Apple 16 և Apple 16 Plus «կրտսեր» մոդելները՝ ալյումինե պատյաններով՝ համապատասխանաբար 6,1 և 6,7 դյույմ անկյունագծով։ Սմարթֆոնները համալրված են A18 պրոցեսորով, որը նոր սարքերը կդարձնի 40%-ով ավելի արագ՝ համեմատած անցյալ տարվա Apple 15-ի հետ: Ընկերությունը թարմացրել է սարքերի տեսախցիկները մինչև 48 մեգապիքսել, ավելացրել է տեսախցիկի մոնիթորինգի տեխնոլոգիաներ, ինչպես նաև երկարացրել է մարտկոցի կյանքը: Սմարթֆոնները կօգտագործեն Apple Intelligence արհեստական ​​ինտելեկտի (AI) տեխնոլոգիան՝ ներդրված iOS 18 օպերացիոն համակարգում: Այս նորամուծությունը տիրոջը կօգնի գտնել լուսանկարներն ու տեսանյութերը դրանց նկարագրությամբ, կստեղծի մուտքային հաղորդագրությունների կարճ նկարագրություններ՝ դրանք կարդալու ժամանակ խնայելու համար, ինչպես նաև կավելացնի Siri օգնական ծրագրի հնարավորությունները, որը կկառավարվի ինչպես ձայնային, այնպես էլ տեքստային մուտքագրմամբ։
Ընկերությունն առանձնահատուկ վստահեցրել է, որ օգտատերերի անձնական տվյալները չեն հավաքվի և պահպանվի Apple-ի կողմից՝ որպես AI տեխնոլոգիայի աշխատանքի մի մաս։
ԱՄՆ-ում սարքերը կսկսեն 799 դոլարից՝ Apple 16-ի համար և 899 դոլարից՝ Apple 16 Plus-ի համար:
iPhone 16 Pro և iPhone 16 Pro Max
Apple 16 Pro և Apple 16 Pro Max նորացված ֆլագման մոդելները տիտանի պատյաններով և չորս գույներով ստացել են համապատասխանաբար 6,3 և 6,9 դյույմ անկյունագծեր: Սմարթֆոնները համալրված են նաև A18 Pro պրոցեսորով, ինչը բարձրացնում է սարքերի աշխատանքը՝ համեմատած ինչպես Apple 16-ի, այնպես էլ նախորդ սերնդի Pro տարբերակների հետ։ Նոր Apple 16 Pro-ն ունի 48 մեգապիքսել տեսախցիկ և հեռաֆոտո ոսպնյակ՝ լուսանկարելու և տեսանկարահանելու թարմացված հնարավորություններով: Բացի այդ, բարելավվել է ձայնի և խոսափողի որակը։
ԱՄՆ-ում սարքերի արժեքը կսկսվի 999 դոլարից՝ Apple 16 Pro-ի համար և 1199 դոլարից՝ Apple 16 Pro Max-ի համար։

Вторник, 10 Сентября, 2024 года, 00:42
Компания представила "младшие" модели Apple 16 и Apple 16 Plus в корпусах из алюминия c диагоналями 6,1 и 6,7 дюйма соответственно. Смартфоны оснащены процессором A18, который, как утверждается, делает новые устройства на 40% быстрее по сравнению с прошлогодним Apple 15. Компания обновила камеры устройств до 48 мегапикселей, добавила технологии контроля за ней, а также увеличила время работы батареи. Смартфоны будут использовать технологию искусственного интеллекта (ИИ) Apple Intelligence, внедренную в операционную систему iOS 18. Это новшество поможет владельцу находить фотографии и видео по их описанию, будет создавать краткие описания входящих сообщений для экономии времени ознакомления с ними, а также увеличит возможности программы-помощника Siri, управление которым будет доступно как голосом, так и при введении текста.
В компании отдельно заверили, что личные данные пользователей не будут собираться и храниться Apple в рамках работы технологии ИИ.
Стоимость устройств в США составит от 799 долларов за Apple 16 и от 899 долларов за Apple 16 Plus. Iphone 16 Pro и iPhone 16 Pro Max
Обновленные флагманские модели Apple 16 Pro и Apple 16 Pro Max в корпусах из титана и четырех цветах получили диагонали 6,3 и 6,9 дюйма соответственно. Смартфоны также оснащены процессором A18 Pro, который увеличивает производительность устройств по сравнению как с Apple 16, так и с Pro-версиями предыдущего поколения. Новые Apple 16 Pro оснащены 48-мегапиксельными камерами и телеобъективом с обновленными возможностями фотографии и съемки видео. Кроме того, улучшено качество звука и микрофонов.
Стоимость устройств в США составит от 999 долларов за Apple 16 Pro и от 1199 долларов за Apple 16 Pro Max.