«Պուտինը որպես «թնդանոթի միս» կօգտագործի հյուսիսկորեացի զինվորականներին»․ #Politico
Եթե Փհենյանը որոշի զորքեր ուղարկել Ուկրաինա՝ Ռուսաստանի կողմից պայքարելու համար, նրա զորքերը կօգտագործվեն որպես «թնդանոթի միս»։ Այս մասին հայտարարել է Փենթագոնի խոսնակ Փեթ Ռայդերը, փոխանցում է Politico-ն։
«Եթե ես լինեի Հյուսիսային Կորեայի ռազմական ղեկավարության փոխարեն, ես կասկածի տակ կդնեի Ուկրաինայի դեմ անօրինական պատերազմում իր զորքերը որպես ատեղում, ես կասկածի տակ կդնեի Ուկրաինայի դեմ անօրինական պատերազմում իմ զորքերը որպես «թնդանոթի միս» ուղարկելու որոշումը։ Եվ մենք տեսանք՝ ինչ կորուստներ կրեց ռուսական զորքերը»,- ասել է Ռայդերը։
Նրա խոսքով՝ պատերազմի ընթացքում Ռուսաստանի ռազմական ռազմավարությունն էր՝ օգտագործելու թվային գերակայությունը՝ Ուկրաինային ճնշելու համար: Չնայած ներխուժման ժամանակ Ռուսաստանը ծանր կորուստներ ունեցավ, կարողացավ արագորեն փոխարինել զորքերը առաջնագծում:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը համապարփակ ռազմավարական գործընկերության պայմանագիր են ստորագրել, որը երկու երկրներին պարտավորեցնում է ռազմական օգնություն ցուցաբերել միմյանց՝ կողմերից մեկի վրա հարձակման դեպքում։

Путин будет использовать северокорейские войска в качестве пушечного мяса — Пентагон
Если Пхеньян когда-нибудь решит направить войска для борьбы на стороне России в Украине, его войска будут использованы в качестве пушечного мяса. Об этом заявил пресс-секретарь Пентагона Пэт Райдер, передает Politico.
«Если бы я был на месте северокорейского военного руководства, я бы усомнился в своем решении направить свои войска в качестве пушечного мяса в незаконной войне против Украины. И мы видели, какие потери несут российские войска», - сказал Райдер.
Военная стратегия России во время войны заключалась в использовании численного превосходства для подавления Украины. Несмотря на то, что Россия понесла тяжелые потери во время вторжения, она смогла быстро заменить войска на передовой.
Ранее в этом месяце президент России Владимир Путин и лидер Северной Кореи Ким Чен Ын подписали договор о всеобъемлющем стратегическом партнерстве, который обязывает обе страны оказывать военную помощь друг другу в случае нападения на одну из них.