«Զուրաբիշվիլին երկրի դավաճան է»․ Կոբախիձե
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին երկրի ազգային շահերի դավաճան է։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Ամենացավալին այն է, որ այն մարդը, որը մինչ օրս իրավաբանորեն կոչվում է Վրաստանի նախագահ, պարզապես այդ երկրի դավաճան է՝ բառի բուն իմաստով»,- ասել է Կոբախիձեն՝ Imedi հեռուստաալիքի եթերում։
«Սակայն մենք 9 տարի այնպիսի նախագահ ենք ունեցել, որի դավաճանությունը Զուրաբիշվիլու դավաճանության համեմատ ոչինչ է։ Բնականաբար, ես նկատի ունեմ նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլուն»,- հավելել է նա։

Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе назвал президента Саломе Зурабишвили предателем страны
Президент Грузии Саломе Зурабишвили является предателем страны, которая напрямую предает национальные интересы Грузии, заявил премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
«Самое печальное, что человек, который до сих пор юридически называется президентом Грузии, является просто предателем этой страны в прямом смысле этого слова», – заявил Кобахидзе.
«Однако, у нас девять лет был такой президент, что предательство Саломе Зурабишвили ничего по сравнению с ним. Естественно, я имею в виду Михаила Саакашвили (экс-президент Грузии – ред.)», – заявил Кобахидзе в эфире телеканала «Имеди».