Զուրաբիշվիլին շտապ դիմել է Մակրոնին և Միշելին
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին «Օտարերկրյա գործակալների մասին» օրենքի քննարկման արդյունքում երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունների առնչությամբ դիմել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին, հաղորդում է վրացական Pirveli հեռուստաալիքը։
Զուրաբիշվիլին հույս է հայտնել, որ այդ հարցը կդիտարկվի Եվրոխորհրդի արտահերթ նիստում, որը տեղի կունենա Բրյուսելում՝ ապրիլի 17-18-ը։ «Ես դիմել եմ Շառլ Միշելին և Էմանուել Մակրոնին՝ այստեղ տիրող իրավիճակի առնչությամբ։ Ապրիլի 17-ին կմեկնարկի Եվրոպական խորհրդի նիստը»,- ասել է Զուրաբիշվիլին։

Зурабишвили экстренно обратилась к Макрону и Мишелю
Президент Грузии Саломе Зурабишвили экстренно обратилась к своему французскому коллеге Эммануэлю Макрону и главе Евросовета Шарлю Мишелю в связи с событиями в стране из-за закона об «иноагентах». Об этом сообщает местный телеканал Pirveli.
Зурабишвили выразила надежду, что вопрос будет рассмотрен на специальном заседании Европейского совета, которое пройдет в Брюсселе 17-18 апреля.
«Я обратилась к Шарлю Мишелю и Эммануэлю Макрону по поводу ситуации здесь, завтра заседание Европейского совета Евросоюза», - приводит телеканал слова Зурабишвили.