«Ռուսաստանին հաջողվեց ոչնչացնել Տրիպոլսկայա ՋԷԿ-ը»․ Զելենսկի
Ռուսաստանի զինված ուժերին հաջողվեց ոչնչացնել Տրիպոլսկայա ՋԷԿ-ը, քանի որ Ուկրաինան ամբողջությամբ սպառել է հրթիռները՝ այն պաշտպանելու համար։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին՝ Public Broadcasting Service-ին տված հարցազրույցում։
Համեմատական անցկացնելով՝ Զելենսկին նշել է, որ Իսրայելին չէր հաջողվի միայնակ պաշտպանվել Իրանի զանգվածային հարվածներից, եթե չլիներ դաշնակիցների օգնությունը։
«Դա իսկապես ապացույց էր, որ դաշնակիցները ոչ թե թղթի վրա են, այլ երկնքում»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ Ուկրաինան ինքնուրույն է պաշտպանում իր երկինքը։

Зеленский о потере Трипольской ТЭС
Вооруженные силы России сумели уничтожить Трипольскую ТЭС, поскольку у Украины полностью закончились ракеты для ее защиты на фоне нехватки помощи от союзников. Об этом президент Украины Владимир Зеленский рассказал в интервью американской службе Public Broadcasting Service.
Он также прокомментировал совместную защиту Израиля союзниками, которые в минувшие выходные отбили иранскую атаку. По словам президента, Израиль сам не смог бы защититься от такого массированного удара с иранской стороны.
"Было задействовано много всего, чего не хватает Украине... Это действительно демонстрация того, что такое союзники не на бумаге, а в небе", – сказал президент, добавив, что Украина защищает небо самостоятельно.