Իսրայելը հայտարարել է, որ շարունակում է ոչնչացնել ՀԱՄԱՍ-ի բարձրաստիճան զինվորականներին
Իսրայելցի զինվորականները Գազայի հատվածում գործողության ժամանակ սպանել են ՀԱՄԱՍ-ի զինված ուժերի գումարտակներից մեկի հրամանատարին։ Այս մասին հայտնում է բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Գիշերը Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի կործանիչի հարվածի արդյունքում, որը հիմնված է Գլխավոր անվտանգության ծառայության և Իսրայելի պաշտպանության բանակի հետախուզության վրա, սպանվել է ՀԱՄԱՍ Դեյր էլ-Բալահ գումարտակի հրամանատար Վաել Ասեֆան»,- ասվում է զեկույցում:
Ըստ իսրայելցի զինվորականների՝ նա մասնակցել է հոկտեմբերի 7-ին Իսրայելի վրա ՀԱՄԱՍ-ի հարձակման կազմակերպմանը։ Մասնավորապես, նա իր բրիգադի մյուս հրամանատարների հետ պատասխանատու է եղել հարձակման օրը գրոհայիններին Իսրայելի տարածք տեղափոխելու համար, հայտնել է ՑԱՀԱԼ-ը։

Израиль продолжает уничтожать высокопоставленных военных
Израильские военные ликвидировали в ходе операции в секторе Газа командира одного из батальонов вооруженных формирований ХАМАС. Об этом сообщила армейская пресс-служба.
«Ночью в результате удара истребителя ВВС Израиля, нанесенного на основании разведданных Службы общей безопасности и Армии обороны Израиля, был убит командир батальона ХАМАС «Дейр-эль-Балах» ...Ваэль Асефа», - говорится в сообщении.
По данным израильских военных, он был причастен к организации нападения ХАМАС на Израиль 7 октября. В частности, вместе с другими командирами своей бригады он отвечал за переброску боевиков на израильскую территорию в день атаки, сообщили в армии.