«Արցախի ինքնապաշտպանության խնդիրը մնացել է այնտեղ ապրող մեր հայրենակիցների վրա». Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել․ «Վերջին 3 օրերին ադրբեջանական քարոզչական մեքենան կրկին ակտիվացել է՝ դրսևորվելով երկու ուղղություններով:
Առաջին, Արցախի ու Հայաստանի ուղղությամբ հրադադարի խախտումներ հրահրելով փորձում է իրավիճակի պատասխանատվությունը բարդել հայկական զինուժի վրա:
Երկրորդ, արդեն քանի օր է Ադրբեջանից հրապարակվում է Իվանյան (նախկ. Խոջալու) բնակավայրի հարևանությամբ գտնվող զորավարժարանից՝ ԱԹՍ-ից արված կադրեր, որտեղ երևում է կրակային պատրաստություն իրականացնող հայկական փոքր ստորաբաժանումներ:
Ադրբեջանի՝ ամենօրյա ռազմական հոխորտանքների, հայաստանյան իշխանության փախուստի և միջազգային հանրության լռության պայմաններում, Արցախի ինքնապաշտպանության խնդիրը մնացել է այնտեղ ապրող մեր հայրենակիցների վրա:
Ինժեներական-ամրաշինական աշխատանքները, մարտական պատրաստություն, իրավիճակից բխող մյուս գործողություններն ունեն մեկ նպատակ՝ ԻՆՔՆԱՊԱՇՏՊԱՆՎԵԼ, ինչը հատկապես տրամաբանական է Ադրբեջանից հնչող սպառնալիքների համատեքստում:
Հայաստանի իշխանությունը միջազգային բանակցություններում ոչ միայն ջանքեր չի գործադրում Ադրբեջանի հնարավոր ագրեսիան կանխելու, Արցախի ապաշրջափակմանը հասնելու համար, այլ հանդես է գալիս այնպիսի դիրքերից, ինչը միայն բարենպաստ վիճակ է ստեղծում միջազգային դերակատարների հանցավոր լռության և Ադրբեջանի լկտիության առումով»:

Тигран Абрамян: Проблема самообороны Арцаха осталась на проживающих там наших соотечественниках
Секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «На протяжении последних 3 дней азербайджанский агитпроп вновь активизировался, что проявляется в двух направлениях.
Первое: провоцированием нарушений режима прекращения огня в направлении Арцаха и Армении предпринимается попытка свалить ответственность за ситуацию на армянские ВС.
Второе: уже который день в Азербайджане публикуют сделанные с БПЛА кадры с военного полигона, расположенного по соседству с населенным пунктом Иванян (бывший Ходжалу), где видны небольшие армянские подразделения, проводящие огневую подготовку.
В условиях каждодневных военных угроз Азербайджана, бегства армянской власти и молчания международного сообщества проблема самообороны Арцаха осталась на проживающих там наших соотечественниках.
Инженерно-укрепительные работы, боевая подготовка и другие вытекающие из обстановки действия имеют одну цель: САМООБОРОНА, что особенно логично в контексте звучащих из Азербайджана угроз.
Власти Армении на международных переговорах не только не прилагают усилий для предотвращения возможной агрессии Азербайджана, достижения снятия блокады Арцаха, но и выступает с позиций, которые лишь создают благоприятную ситуацию в плане преступного молчания международных акторов и наглости Азербайджана».