«Պարոն Դանիելյան, դուք տղամարդկություն չեք ունեցել և կալանավորել եք ինձ»․ Արթուր Սարգսյան
«Պարոն Դանիելյան, 2021 թվականին նոյեմբերի 15-ին, իմ լսելու իրավունքը խախտելով դուք կալանավորել եք ինձ: Ես միայն իմ մասին չեմ խոսում, դուք էսպես շատ ճակատագրեր եք խառնել: Եվ դուք այսօր այս ամբիոնում կանգնած հպարտությամբ ասում եք, թե ձեր բոլոր որոշումները օրենքի սահմաններում: Ես ասում եմ, որ դուք ապօրինի որոշումներ եք կայացրել: Դուք իմ լսելու իրավունքը չեք ապահովել և տղամարդկություն չեք ունեցել՝ նայել իմ աչքերի մեջ և կալանավորել»,- մտքերի փոխանակման ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը:
Ավարտելով խոսքը՝ նա մոտեցավ Արմեն Դանիելյանին ասելով՝ դուրս գալուց առաջ նայեք աչքերիս մեջ, նոր գնամ:

Артур Саркисян: Господин Даниелян, у вас не хватило мужества посмотреть мне в глаза перед тем как арестовать
Среда, 24 Мая, 2023 года, 13:30
![]() «Господин Даниелян, 15 ноября 2021 года, нарушив мое право на свободу слова, вы меня арестовали. Я говорю не только о себе, вы разрушили много судеб. И вы, стоя сегодня на этой трибуне, с гордостью говорите, что все ваши решения были вынесены в рамках закона. Я говорю, что вы принимали незаконные решения. Вы не обеспечили мое право на свободу слова, и у вас не хватило мужества посмотреть мне в глаза перед тем как арестовать», - сказал в своем выступлении в Национальном Собрании депутат от фракции «Айастан» Артур Саркисян. Закончив выступление, Саркисян подошел к Армену Даниеляну со словами: «Прежде чем уйти, посмотрите мне в глаза». Слова Саркисяна вызвали в зале переполох. |