ՔՊ-ում նախապատրաստական թեժ աշխատանքներ են. ժողով կլինի. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, հունիսին քաղաքական երկրորդ ժողովն է անցկացնելու Դիլիջանում:
Ժողովին մասնակցելու են կառավարության անդամները՝ նախարարներ, փոխվարչապետներ, ԱԺ նախագահը, նրա տեղակալները, հանձնաժողովի նախագահները, տարածքային կազմակերպությունների ղեկավարներ և համայնքի ղեկավարներ, ինչպես նաև հրավիրյալ անձինք, որոնց կորոշի վարչությունը:
Օրաթերթն իր ՔՊ-ական աղբյուրներից տեղեկացել է, որ թեև ժողովի օրը դեռ հստակեցված չէ, բայց կուսակցությունում նախապատրաստական թեժ աշխատանքներ են տարվում:
ՔՊ-ակաները հրավիրյալների ցանկն են հստակեցնում, ժողովի օրակարգի շուրջ են քննարկումներ անում, ինչպես նաև ժողովի անցկացման համար հյուրանոց են փնտրում:
Իշխանականները ջանք չեն խնայում, որ կուսակցության քաղաքական ժողովը բարձր մակարդակով անցնի, որպեսզի վարչության կեղծված ընտրություններից հետո Փաշինյանը գոհ մնա իրենցից:

«Жоговурд»: В ГД ведутся активные подготовительные работы
Газета «Жоговурд» писала, что партия «Гражданский договор» во главе с Николом Пашиняном проведет в июне в Дилижане свое второе политическое собрание.
«В политическом собрании партии примут участие члены правительства – министры, заместители министров, спикер парламента, вице-спикеры, председатели постоянных комиссий НС, руководители территориальных структур и главы общин, а также приглашенные лица – по решению правления.
Из источников в ГД газете стало известно, что, хотя день собрания еще не определен, однако в партии ведутся активные подготовительные работы.
Представители ГД уточняют список приглашенных, обсуждают повестку дня собрания, а также подыскивают гостиницу для проведения собрания.
Власти не жалеют усилий, чтобы политическое собрание партии прошло на высоком уровне, чтобы Пашинян остался ими доволен после фальсифицированных выборов в правление партии».