«Սեդա Սաֆարյանն իր ընտրվելուց հետո 30 օրվա ընթացքում պետք է դադարեցներ այդ կարգավիճակը». Արծվիկ Մինասյան
Չորեքշաբթի, 22 մարտի, 2023 թ., 11:36
![]() «Սահմանադական դատարանի դատավորը իրավունք չունի զբաղվել ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: Սեդա Սաֆարյանը ԱԺ-ի կողմից 2022-ի սեպտեմբերի 15-ին ընտրվելով ՍԴ դատավոր և լինելով անհատ ձեռնարկատեր, պահպանել է իր այս կարգավիճակը մինչև 2023-ի հունվարի 27-ը, մինչդեռ նա իր ընտրվելուց հետո 30 օրվա ընթացքում պետք է դադարեցներ այս կարգավիճակը, այն է՝ պետական հաշվառումից պետք է դուրս գար»,-Ազգային ժողովում ՍԴ դատավոր Սեդա Սաֆարյանի լիզորությունները դադրեցնելու նախագծի վերաբերյալ իր ելույթում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը: |

Арцвик Минасян: Будучи избранной судьей ВС, Седа Сафарян продолжала заниматься предпринимательской деятельностью
Среда, 22 Марта, 2023 года, 11:36
![]() «Судья Конституционного суда не имеет права заниматься предпринимательской деятельностью. Седа Сафарян, будучи избранной Национальным Собранием судьей Верховного суда 15 сентября 2022 года и являясь индивидуальным предпринимателем, продолжала заниматься предпринимательской деятельностью до 27 января 2023 года. Она должна была быть исключена из государственного реестра в течение 30 дней после своего избрания», - заявил депутат от фракции «Айастан» Арцвик Минасян, выступая в Национальном Собрании по проекту приостановления полномочий судьи Седы Сафарян. |