2 կին ձերբակալվել է՝ փորձելով ինքնաթիռով գաղտնի տեղափոխել ավելի քան 100 կենդանի
![]() Թաիլանդում երկու կին է ձերբակալվել՝ փորձելով ինքնաթիռով մաքսանենգ ճանապարհով տեղափոխել ավելի քան 100 կենդանի, այդ թվում՝ օձեր, զրահակիրներ և մացառախոզեր։ 38-ամյա Նիտյա Ռաջային և 24-ամյա Զաքիա Էբրահիմին բերման են ենթարկել Բանգկոկի միջազգային օդանավակայանում՝ թռիչքի համար ստուգումից հետո: Նստելիս կանանց խնդրել են թույլ տալ, որ իրենց ձեռքի ուղեբեռը անցնի ռենտգեն: Սկանավորումը ցույց է տվել, որ ուղևորների պայուսակներում եղել են երկու զրահակիր, երկու մացառախոզ, 20 օձ, 35 կրիա, 50 քամելեոն՝ ընդհանուր առմամբ 109 կենդանի։ Հաղորդվում է, որ կենդանիները նիհարած էին և տառապում էին ջրազրկումից: Կանայք խոստովանել են, որ ծրագրել են կենդանիներին վաճառել այլ երկրում. նրանց շուկայական արժեքը կազմում է մոտավորապես 4500 դոլար: Նիտյան և Զաքիան ձերբակալվել են ոստիկանության կողմից, նրանց սպառնում է մինչև 10 տարվա ազատազրկում։ ![]() |
«Տեղից չշարժվող հանրությունը ո՞ւմ է մեղադրում և ինչո՞ւ»․ Արթուր Չախոյան
281Երեկ, 12:12«Մեր բակի փրկված ծառերն են․ եթե բնակիչները չմիջամտեին, սա էլ չէին թողնի»․ Նարինե Կիրակոսյան (լուսանկար)
278Երեկ, 10:42«Բյուզանդի փողոց․ այս պահին»․ Էդուարդ Հայրումյան (տեսանյութ)
58028.03.2025, 11:24«Հնձել են առողջ ծառերը. նոր ծառերի գնումն էլ ողողված է կոռուպցիայով». Քրիստինա Վարդանյան (տեսանյութ)