2 կին ձերբակալվել է՝ փորձելով ինքնաթիռով գաղտնի տեղափոխել ավելի քան 100 կենդանի
Թաիլանդում երկու կին է ձերբակալվել՝ փորձելով ինքնաթիռով մաքսանենգ ճանապարհով տեղափոխել ավելի քան 100 կենդանի, այդ թվում՝ օձեր, զրահակիրներ և մացառախոզեր։
38-ամյա Նիտյա Ռաջային և 24-ամյա Զաքիա Էբրահիմին բերման են ենթարկել Բանգկոկի միջազգային օդանավակայանում՝ թռիչքի համար ստուգումից հետո: Նստելիս կանանց խնդրել են թույլ տալ, որ իրենց ձեռքի ուղեբեռը անցնի ռենտգեն: Սկանավորումը ցույց է տվել, որ ուղևորների պայուսակներում եղել են երկու զրահակիր, երկու մացառախոզ, 20 օձ, 35 կրիա, 50 քամելեոն՝ ընդհանուր առմամբ 109 կենդանի։
Հաղորդվում է, որ կենդանիները նիհարած էին և տառապում էին ջրազրկումից: Կանայք խոստովանել են, որ ծրագրել են կենդանիներին վաճառել այլ երկրում. նրանց շուկայական արժեքը կազմում է մոտավորապես 4500 դոլար: Նիտյան և Զաքիան ձերբակալվել են ոստիկանության կողմից, նրանց սպառնում է մինչև 10 տարվա ազատազրկում։

В Таиланде две женщины были арестованы, пытаясь провезти в самолете более 100 животных
Две женщины в Таиланде были арестованы, пытаясь провезти в самолете более 100 животных, включая змей, броненосцев и дикобразов, пишет Mirror.
38-летняя Нитья Раджа и 24-летняя Закия Эбрахим были пойманы с поличным в международном аэропорту Бангкока после регистрации на рейс. Проходя на посадку, женщин попросили пропустить ручную кладь через рентген. Сканирование показало, что в сумках пассажирок лежат два броненосца, два дикобраза, 20 змей, 35 черепах, 50 хамелеонов — всего 109 животных.
Сообщается, что звери находились в истощенном состоянии и страдали от обезвоживания. Женщины признались, что планировали продать животных в другой стране — их рыночная стоимость составляет примерно $4500. Нитья и Закия были арестованы сотрудниками полиции, им грозит до 10 лет лишения свободы.