2022-ի հունվարի 1-ից սպառողների համար ջրի սակագինը կփոխվի
Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանն ասաց, որ Հայաստանում 2022-ի հունվարի 1-ից նախատեսվում է սպառողների համար փոփոխել ջրի սակագինը․ «Քննարկվում է ներկայիս 180 դրամի փոխարեն առաջիկա 10 տարվա համար կայուն գին՝ 200 դրամ սահմանելու տարբերակը, իսկ սոցիալապես անապահով խմբի սպառողների համար ջրի սակագինը նախատեսվում է չփոփոխել»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ այս հարցով հանձնաժողովի նիստը կկայանա նոյեմբերի վերջին:
Անդրադառնալով ընկերությունում մոնիթորինգի արդյունքներին՝ ՀԾԿՀ նախագահն ասաց․ «Մոնիթորինգի արդյունքներն արդեն ամփոփել են: Երեկ արձանագրությունն ուղարկվել է ընկերությանը: Շուրջ 2 մլն ջրի ծավալի ավելացում կլինի: Մոնիթորինգի արդյունքում հայտնաբերվել են որոշակի խախտումներ: Կավելացվի փաստացի ծավալը»։

С 1 января 2022 года в Армении именится тариф на воду
С 1 января 2022 года в Армении планируется изменение тарифа на воду. Об этом в беседе с журналистами в парламенте заявил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Гарегин Баграмян.
«Обсуждается вариант установления стабильной цены на следующие 10 лет в пределах 200 драмов, вместо нынешних 180 драмов. Тариф на воду для потребителей из социально незащищенных слоев населения не изменится»,- сказал он.
Коснувшись мониторинга, проведенного компанией, председатель КРОУ сообщил, что его результаты уже подведены.
«Вчера протокол был отправлен в компанию. Будет увеличение объема воды примерно на 2 миллиона. Мониторинг выявил нарушения. Фактический объем воды увеличится»,- сказал Баграмян.