Սեղմված գազի գինն առաջիկայում կբարձրանա․ «Ժողովուրդ»
«Հայաստանում սեղմված բնական գազի գինը, հնարավոր է, առաջիկայում բարձրանա: «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում այս մասին փոխանցեցին գազալցակայանների աշխատողները: Նրանց խոսքերով՝ առաջիկա ամիսներին սեղմված բնական գազի մեկ լիտրը, հնարավոր է, 20-30 դրամով թանկանա:
Ի դեպ, որոշ գազալցակայաններում բնական սեղմված գազի մեկ լիտրը վաճառվում է 310, իսկ որոշներում՝ 320-330 դրամով: Մեզ հայտնի դարձավ, որ բենզինի գնի բարձրացումը գազալցակայանների ղեկավարներին ստիպել է մտածել գազի գինը բարձրացնելու մասին:
Գազալցակայանների աշխատողների խոսքերով՝ բենզինի գինը 520 դրամի սահմաններում չի մնա, այն առաջիկայում է՛լ ավելի կբարձրանա եւ կհասնի 700 դրամի. «Եթե բենզինի գինը դառնա 700-800 դրամ, գազն էլ կթանկանա հաստատ»: Ի դեպ, տեղեկացնենք, որ հեղուկ գազի գինը եւս շարունակում է բարձր մնալ. մեկ լիտրը 260 դրամ է»,-գրում է թերթը։

«Жоховурд»: Цена на сжатый газ в ближайшее время вырастет
Цена на сжатый природный газ в Армении в ближайшее время может вырасти. Об этом сообщили сотрудники АЗС в беседе с газетой «Жоховурд».
«По их словам, в ближайшие месяцы стоимость одного литра сжатого природного газа может увеличиться на 20-30 драмов.
Кстати, на некоторых АЗС литр сжатого газа продается за 310 драмов, а на других – за 320–330 драмов. Нам стало изветсно, что повышение цен на бензин заставило руководителей АЗС задуматься о повышении цены на газ.
По словам сотрудников АЗС, цена на бензин не останется в пределах 520 драмов, в ближайшее время она вырастет еще больше и достигнет 700 драмов. Если цена на бензин станет 700-800 драмов, цена на газ обязательно вырастет. Кстати, сообщаем, что цена на сжиженный газ также остается высокой – 260 драмов за литр»,- пишет газета.