Իշխանությունը Խաչատուր Սուքիասյանի միջոցով վերջնագիր է ներկայացրել Իշխան Զաքարյանին
Ինչպես հայտնի էր դարձել, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Զաքարյանը դուրս է եկել խմբակցությունից և գործելու է որպես անկախ պատգամավոր: Զաքարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ հարցի վերաբերյալ մեկնաբանություններ կտա երկուշաբթի:
Ասում են՝ ՔՊ-ական ընկերոջ՝ Խաչատուր Սուքիասյանի միջոցով, իշխանությունները Զաքարյանին երկընտրանքի առաջ են կանգնեցրել՝ կա՛մ դուրս է գալիս ընդդիմադիր խմբակցությունից, կա՛մ նոր թափ է ստանում նրա նկատմամբ հարուցված քրգործը:
«Կտամ իմ գնահատականներն այն ժամանակ, երբ Իշխան Զաքարյանն արժանապատվության ու Գռզոյի միջև ընտրություն կատարի»,- այսօրվա ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով թեմային, հայտարարել էր ՀՀԿ-ական Արմեն Աշոտյանը:
Հիշեցնենք՝ ամիսներ առաջ Զաքարյանի նկատմամբ քրեական գործ էր հարուցվել՝ Գառնիում պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու միջոցով հողատարածքներ ձեռք բերելու հիմքով:

Власти посредством Хачатура Сукиасяна поставили Закаряна перед дилеммой
Как стало известно, депутат фракции НС «Честь имею» Ишхан Закарян покинул фракцию и будет действовать как независимый депутат. В беседе с журналистами Закарян отметил, что прокомментирует этот вопрос в понедельник.
Говорят, что власти посредством депутата от партии «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна поставили Закаряна перед дилеммой: либо он уходит из оппозиционной фракции, либо уголовное дело против него набирает обороты.
«Я дам свои оценки, когда Ишхан Закарян сделает выбор между достоинством и своим другом Грзо», - заявил на сегодняшней пресс-конференции вице-председателя РПА Армен Ашотян.
Напомним, что несколько месяцев назад против Закаряна было возбуждено уголовное дело по факту приобретения земель в Гарни путем злоупотребления служебным положением.