Դալար գյուղում 30-ամյա երիտասարդի սպանությունից հետո անհայտ անձինք հրկիզել են սպանություն կատարողի տունը
Շաբաթ, 16 հոկտեմբերի, 2021 թ., 15:00
Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 12:15-ի սահմաններում Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դալար գյուղի Գրիբոյեդով փողոցի տներից մեկում հրդեհ է։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գ. Շամշյանը, ըստ նախնական տեղեկությունների, տունը պատկանում է նշված գյուղի բնակիչ՝ 20-ամյա Սերյոժա Սիմոնյանին, ով այսօր քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է համագյուղացուն՝ 30-ամյա Գևորգ Պետրոսյանին սպանելու կասկածանքով։
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի հրամանով աշխատանքից ազատվել է ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության պետ Գրիշա Ամիրխանյանը։

В Араратской области после убийства 30-летнего мужчины неизвестные подожгли дом убийцы
Сегодня в Араратской области произошло чрезвычайное происшествие: в районе 12:15 в центр оперативного управления 9-11 Службы спасения МЧС поступил сигнал о том, что в одном из домов на улице Грибоедова в селе Далар вспыхнул пожар.
Как сообщает Shamshyan.com, по предварительной информации, дом принадлежит 20-летнему жителю села Сереже Симоняну, задержанному сегодня по подозрению в убийстве 30-летнего Геворка Петросяна.
Как стало известно, что указом начальника Полиции РА Ваге Казаряна начальник Араратского областного управления полиции Гриша Амирханян освобожден от занимаемой должности.