Սպանություն՝ Արարատի մարզում
Այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 00։45-ի սահմաններում «Արտաշատ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Արտաշատի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի առաջային մակերեսի կտրած-ծակած վերքեր՝ թվով 2, ձախ բազկի կողմնային մակերեսի կտրած վերքեր՝ թվով 2, գլխի գագաթային շրջանի պատռված արյունահոսող վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի, ով, գիտակցության չգալով, մահացել է։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գ. Շամշյանը, սպանությունը կատարելու կասկածանքով Արտաշատի ոստիկանություն են բերման ենթարկել Դալար գյուղի բնակիչ՝ 20-ամյա Սերյոժա Սիմոնյանին։
Պարզվել է, որ նույն օրը՝ ժամը 00։00-ի սահմաններում իրենց գյուղի Սաղաթելյան փողոցում Ս. Սիմոնյանը վիճաբանել է Գ. Պետրոսյանի հետ, որի ընթացքում իր մոտ եղած մահակով հարվածել է վերջինի գլխին, իսկ հետո դանակով՝ կրծքավանդակին։

В Араратской области произошло убийство
Сегодня, 16 октября, в Араратской области произошло убийство. Примерно в 00:45 в отдел полиции Арташата поступил сигнал из Арташатского медицинского центра օ том, что к ним с ножевыми ранениями доставлен гражданин, который скончался, не приходя в сознание.
Как сообщает Shamshyan.com, по подозрению в совершении убийства в полицию Арташата был доставлен 20-летний житель села Далар Сережа Симонян.
Выяснилось, что в тот же день около 00:00 между С. Симоняном и Г. Петросяном произошла ссора, в результате которой Симонян ударил Петросяна дубинкой по голове, а затем ножом в грудь.