Սպանվածը ՀՀ-ում հայտնի գործարարներից մեկի աղջիկն է. մանրամասներ
Այսօր՝ սեպտեմբերի 28-ին, Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգու դիմաց կրակոցների հետևանքով մահացած 27-ամյա Դիանա Դարբինյանը Վանաձոր քաղաքում հայտնի գործարար, «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի գլխավոր տնօրեն Բագրատիոն Դարբինյանի աղջիկն է։ Իսկ հրազենային վիրավորում ստացած 29-ամյա Վազգեն Մարգարյանը Դ. Դարբինյանի ամուսինն է, ով աշխատում է հանրապետությունում հայտնի ՍՊԸ-ներից մեկում՝ որպես տնօրեն։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու քննիչներն արդեն պարզել են սպանությունը կատարած և դեպքի վայրից փախուստի դիմած ենթադրյալ կասկածյալի ինքնությունը, ով Երևանի 24-ամյա բնակիչ է։

Убитая в результате стрельбы девушка – дочь одного из известных бизнесменов Армении: подробности
Убитая в результате стрельбы возле парка «Ахтанак» в Ереване 27-летняя Диана Дарбинян является дочерью известного в Ванадзоре бизнесмена, генерального директора швейной фабрики «Глория» Багратиона Дарбиняна.
Получивший огнестрельное ранение 29-летний Вазген Маргарян является мужем Дарбинян, который работает директором в одном из известных в республике ООО.
Как сообщает Shamshyan.com, полиция и следователи установили личность скрывшегося с места убийства предполагаемого подозреваемого – 24-летнего жителя Еревана.