Թուրքիայում 200 անտառային հրդեհ է մարվել
Թուրքիայում վերջին օրերին շուրջ 200 անտառային հրդեհ է մարվել կամ հսկողության տակ վերցվել, երկրի 5 նահանգում ակտիվ է 12 հրդեհ, հայտնել է հանրապետության անտառային տնտեսության վարչությունը:
«Հուլիսի 28-ից օգոստոսի 6-ը հսկողության տակ է վերցվել 196 անտառային հրդեհ։ 7 հրդեհ շարունակվում է Մուղլա նահանգում, 2-ը՝ Անթալիայում, մեկական՝ Այդինում, Ըսփարթայում, Դենիզլիում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։ Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր հանրապետության առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան, Թուրքիայում անտառային հրդեհների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 8–ի, տուժածներինը՝ 864-ի:

В Турции потушили 200 лесных пожаров
Около 200 лесных пожаров потушены или взяты под контроль в последние дни в Турции, продолжаются 12 пожаров в пяти южных провинциях страны, сообщило Управление лесного хозяйства республики в пятницу." С 28 июля по 6 августа взяты под контроль 196 лесных пожаров. Продолжаются семь пожаров в провинции Мугла, два в Анталье, по одному в Айдыне, Ыспарте, Денизли",- говорится в сообщении.
Как сообщил ранее глава минздрава республики Фахреттин Коджа, число погибших при лесных пожарах в Турции возросло до восьми, пострадавших – до 864.