Փիղը վնասել է կրկեսի աշխատակցին
Կազանում փիղը վնասել է կրկեսի աշխատակցին, տղամարդուն տեղափոխել են հիվանդանոց։ Այս մասին РИА Новости-ին հաղորդել է Թաթարստանի Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչը։
«Տղամարդը հոսպիտալացվել է, նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության»,- ասել են գերատեսչությունից:
Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել մարտի 29-ի գիշերը, կենդանին «հրել է» տղամարդուն, գրում է գործակալությունը:
Կրկեսի կայքում հաղորդագրություն է հայտնվել. «Ավելի վաղ «Փղերի շոու և կրկեսի կախարդանք» ծրագրում փոփոխություններ են տեղի ունեցել՝ կապված փղերի հետագա մասնակցության անհնարինության հետ»:
Հավելել են նաև, որ փղերին անհրաժեշտ է շուրջօրյա խնամք, պետք է շարունակել պահպանել նրանց կենսագործունեությունը։
«Ներկայում պարզվում են միջադեպի բոլոր հանգամանքները և այն, թե արդյոք աշխատանքային խումբը խախտել է անվտանգության կանոնները, քննարկվում են հետագա կացության առավել ընդունելի պայմանները»,- նշել են կրկեսում:
Մարտի 21-ին հաղորդվել էր, որ Կազանի կրկեսում ներկայացման ժամանակ 2 փիղ կռվել են, մի կենդանին հատակին է գցել մյուսին։
Հաջորդ օրը քննիչները ստուգումներ են սկսել «Կազանի կրկեսում՝ ագրեսիվ վիճակում փղերին մանեժի վրա բաց թողնելու փաստով»:

Слон травмировал мужчину в Казани
Слон травмировал рабочего в Казанском цирке, мужчину увезли в больницу в состоянии средней степени тяжести. Об этом сообщил РИА Новости представитель Минздрава Татарстана.
«Госпитализирован в больницу, состояние оценивается как средней степени тяжести», — сказали в ведомстве.
Уточняется, что инцидент произошёл в ночь на понедельник, 29 марта, животное «оттолкнуло» мужчину, пишет агентство.
На сайте цирка появилось сообщение: «Ранее в программе «Шоу слонов и магия цирка» произошли изменения, связанные с невозможностью дальнейшего участия слонов».
Там добавили, что слонам необходим круглосуточный уход, нужно продолжать поддерживать их жизнедеятельность.
«В настоящее время выясняются все обстоятельства происшествия и были ли рабочим труппы нарушены правила безопасности, обсуждаются наиболее приемлемые для дальнейшего условия пребывания», — отметили в цирке.
21 марта сообщалось, что в казанском цирке во время представления подрались два слона, одно животное повалило на пол другое.
На следующий день следователи начали проверку «по факту выпуска на манеж в казанском цирке слонов в состоянии агрессии».