Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում է «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից առերևույթ բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Գ. Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 333-րդ հոդվածի (սուտ մատնություն) 2-րդ մասի 1-ին կետով և 226.2-րդ հոդվածի (բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերը, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելը կամ քարոզելը) 1-ին մասով:
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում ընտրելու վերաբերյալ, որը մերժվել է:

Гарнику Исагуляну предъявлено обвинение
В следственном отделе тяжких преступлений следственного управления СК по Еревану продолжается предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по факту публичных призывов лидера партии «Национальная безопасность» Гарника Исагуляна к применению насилия, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
На основании достаточных доказательств Исагуляну предъявлено обвинение по пункту 1 части 2 статьи 333 УК РА (Ложный донос) и части 1 статьи 226.2 УК РА (Публичные призывы к применению насилия, публичное оправдание или пропаганда насилия).