Մոսկվան բոլոր ներքին ու արտաքին խաղացողներին Արցախի իրավիճակի հարցում զսպվածության կոչ է անում
Մոսկվան կոչ է անում բոլոր ներքին և արտաքին խաղացողներին առավելագույնս զսպվածություն ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի իրադրության կապակցությամբ: Այս մասին սեպտեմբերի 28-ին լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն։
«Կոչ ենք անում բոլոր խաղացողներին՝ արտաքին և ներքին, առավելագույնս զսպվածություն ցուցաբերել, այդ թվում՝ հռետորաբանության առումով»,- ասել է դիվանագետը:
Ռուդենկոն նշել է, որ այժմ կարևոր է «հնարավորինս զգույշ լինել, անհապաղ հասնել հրադադարի և վերադառնալ բանակցությունների սեղանի շուրջ»:

Москва призвала к сдержанности в ситуации с Нагорным Карабахом
Москва призывает всех внешних и внутренних игроков проявлять максимальную сдержанность по ситуации в Нагорном Карабахе. Об этом заявил журналистам заместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко в понедельник, 28 сентября.
«Призываем всех игроков, внешних и внутренних, проявлять максимальную сдержанность, в том числе в плане риторики», — приводит «Интерфакс» слова дипломата.
Руденко отметил, что сейчас важно быть «максимально аккуратными, осторожными», чтобы «незамедлительно добиться прекращения огня и возвращения сторон за стол переговоров».