Պուտինին առաջադրել են Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի
Նշվում է, որ նրան առաջադրել է ռուս գրող, «Պրեզիդենտ» թերթի գլխավոր խմբագիր, ակադեմիկոս Սերգեյ Կոմկովը: Մրցանակը պետք է հանձնվի 2021-ի սեպտեմբերի 10-ին Օսլոյում։
Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի են առաջադրել նաև ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմին, ինչպես նաև Կոսովոյի և Սերբիայի վարչակազմերին: Թրամփին առաջադրել են տարբեր երկրների և ժողովուրդների հաշտեցման համար: Կոսովոյի և Սերբիայի վարչակազմերի առաջադրման պատճառը Վաշինգթոնում կայացած հանդիպմանը նրանց ներկայացուցիչների ձեռք բերած պատմական համաձայնագիրն է:

Путина выдвинули на Нобелевскую премию мира
Отмечается, что на номинацию его выдвинул российский писатель, главный редактор газеты «Президент», академик Сергей Комков. Премия должна пройти 10 сентября 2021 года в Осло.
На Нобелевскую премию мира уже выдвинули администрацию президента США Дональда Трампа, а также администрации Косова и Сербии. Трампа выдвинули на Нобелевскую премию мира за примирение разных стран и народов, в первую очередь — за участие в арабо-израильском конфликте и план примирения Израиля и Палестины. Причиной для выдвижения администрации Косова и Сербии стало историческое соглашение, которого достигли их представители на встрече в Вашингтоне.