ՆՈՐ ԱՀԱԶԱՆԳ․ #vivarobet-ը հիմա էլ քաղաքացուց 4,700,000 դրամ է շորթել
Օրերս MAMUL.am-ը հրապարակել էր նյութ, որտեղ ներկայացրել էինք, թե ինչպես «Վիվառոբեթ» ընկերության հիմնադիր և սեփականատեր Վիգեն Բադալյանը կարգադրել էր չտրամադրել քաղաքացու շահած 4 միլիոն դրամը նշելով՝ «մեր մեջքը պինդ է, ում ուզում է թող բողոքի» նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ ինքն Ալեն Սիմոնյանի ընկերն է։
Նյութի հրապարակումից հետո խմբագրությունն ստացել է նոր ահազանգ քաղաքացի Սերգեյ Աբելյանից։ Նա նույնպես հայտնվել է մի իրավիճակում, երբ ընկերությունը հրաժարվել է տրամադրել իր շահած 4,700,000 դրամը և զրոյացրել է հաշիվը։
Քաղաքացին դիմել է դատարան։ Ստորև ներկայացնում ենք նրա փոխանցած տեղեկատվությունն ամբողջությամբ։
«Պետք է վերջ տրվի Վիվառոյի բեսպրեդելին։ Ճիշտ է․ ես դատի եմ տվել իրենց և գործն էլ վարույթ է ընդունվել (փաստաթղթերը կցված են), սակայն արդեն քանի ամիս է դատական նիստ չի նշանակվում։ Նշեմ, որ իմ դեպքը որոշակիորեն տարբերվում է ձեր հրապարակած դեպքերից։ Ես կատարել եմ խաղադրույք և շահել 4,700,000 դրամ: Այդ ժամանակ ես գտնվում էի Մոսկվայում։ Խաղադրույքը կատարել էի կայքի միջոցով։ Շահումը ստանալու համար ելքագրեցի 400,000 դրամ Թելսելի դրամապանակին, քանի որ մեկ գործարքի առավելագույն չափն այդքան է։ Գումարը փոխանցեցին։ Նորմալ ստացա։ Հաջորդ ելքագրման ժամանակ իմ էջը բլոկավորեցին և ամբողջ գումարը հաշվիցս կորավ, իսկ խաղերը, որոնցով շահում էի գրանցել, նշվեց՝ վերադարձ։ Պատճառաբանեցին, որ այդ խաղերը, որոնց վրա ես խաղադրույք եմ կատարել և շահել, «պայմանավորված» են եղել։ Զարմանալին այն է, որ ես կատարել եմ խաղադրույք 5 տարբեր խաղերի վրա ու ըստ իրենց, ինչը նույնիսկ ծիծաղելի է, հենց այդ 5 տարբեր խաղերը եղել են «պայմանավորված»։ Ուղղակի աբսուրդ է։ Կարծում եմ, դա պատրվակ է՝ շահումս չտալու համար։ Երբ հայտնեցի դժգոհություններս, ասեցին, որ ընդամենը կարող են կատարածս խաղադրույքը վերադարձնել ու վերջ։ Ի դեպ, իրենք իմ առաջին կանխիկացման ժամանակ ընդհանրապես որևէ բան չեն ասել «պայմանավորված» խաղի մասին։ Ենթադրում եմ, որ իրենք հույս ունեին, որ գումարը չեմ ելքագրի, քիչ-քիչ կխաղամ, կպարտվեմ։ Բայց քանի որ ես մաս-մաս սկսեցի հանել․ արգելափակեցին և զրոյացրեցին հաշիվս»։

#Vivarobet вновь отказывается выплачивать победителю выигрыш в размере 4 700 000 драмов
Недавно информационное агентство MAMUL.am опубликовало статью о том, что основатель и владелец букмекерской конторы Vivarobet Виген Бадалян поручил своим сотрудникам не выдавать победителю розыгрыша выигрыш в размере 4 млн драмов. Бадалян обосновал это тем, что «у них твердый тыл», намекая на то, что он является другом Алена Симоняна.
После публикации статьи в редакцию поступило новое сообщение от гражданина Сергея Абеляна. По его словам, контора отказалась предоставить выигранные им 4 700 000 драмов и обнулила счет.
«Я подал в суд на Vivarobet. Дело принято к производству (документы прилагаются), однако судебное заседание не назначается уже несколько месяцев. Хочу отметить, что мой случай несколько отличается от опубликованных вами. Я сделал ставку через сайт и выиграл 4,700,000 драмов. Чтобы получить приз, я вывел 400 000 драмов на кошелек Telsel, так как это максимальная сумма ставки. Выигрыш был переведен на мой счет. Когда я попытался вновь вывести средства на кошелек, моя страница оказалась заблокированной, со счета пропали деньги. В конторе мне сказали, что те 5 игр игр, на которые я делал ставки и выигрывал, были «договорными». Это просто абсурд», - сказал Абелян.
По его словам, ему лишь предложили вернуть те деньги, на которые он делал ставки.
Уважаемые читатели, если вы сталкивались с аналогичной проблемой со стороны той или иной компании, вы можете позвонить в редакцию или написать письмо.