Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը՝ այս պահի դրությամբ
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից տեղեկացնում ենք, որ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 235 է։
Հիշեցնենք՝ կեսգիշերն անց վարչապետը հայտարարել էր, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվն ավելացել է ևս 41-ով՝ հասնելով 235-ի: Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել էր նաև, որ այսօրվանից մեկ շաբաթով կարգելվի բոլոր տեսակի ռեստորանների և սրճարանների, որոշ արտադրամասերի գործունեությունը։
Վարչապետը հայտնել էր, կորոնավիրուսի վարակման դեպք է հայտնաբերվել Կոտայքի մարզի արտադրական ձեռնարկությունում և Երևանի Էրեբունի վարչակն շրջանում գտնվող արտադրական ձեռնարկություններից մեկում:
«Իրավիճակը վերահսկելի է, հանրությունից ակնկալվող նվազագույն պահանջն է՝ մնալ տանը և նպաստել վարակի կանխարգելմանը»,- ասել էր նա։

Число случаев заражения коронавирусом в Армении достигло 235
По данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Минздрава Армении, по положению на 10:00 вторника, 24 марта, число случаев заражения коронавирусом в Армении достигло 235.
Напомним, что накануне во время прямого эфира на своей премьер-министр заявил, что за последние сутки в Армении зарегистрирован 41 новый случай заражения коронавирусной инфекцией. Таким образом, общее количество инфицированных в стране составило 235 человек. Никол Пашинян сообщил также, что правительство приняло решение с завтрашнего дня закрыть все рестораны и кафе, а также производственные предприятия кроме тех, кто призводит продовольственные продукты. Будут закрыты и текстильные предприятия.
По его словам, объем и география новых случаев вызывает обеспокоенность. Он отметил, что случаи заражения выявлены в производственных предприятиях Котайка и Еревана. Пашинян вновь призвал граждан страны оставаться дома и соблюдать правила личной гигиены.